1. Anasayfa
  2. Youtube

4K Videolar YouTube Premium’a Özel Hale Gelebilir

4K Videolar YouTube Premium’a Özel Hale Gelebilir
0

Son zamanlarda premium hizmetini kullanıcılarına kazandırmak için daha agresif politikalar izleyen YouTube, premium hesabı olmayan kullanıcılarının izlediği videolarda 4K seçeneğini sunmayabilir.

İnternetten video izlemek denilince pek çok kişinin aklına gelen ilk site. Youtube olur. Aslında platform, geniş bir kitleye ulaşan yapısıyla sadece video paylaşım platformu olarak değil, arama motoru olarak da hizmet veriyor.

Öte yandan bu durumu yeterli gelire çeviremeyeceğine inanan YouTube, Özel servis Daha çekici kılmak için oldukça agresif bir politika izliyor. Reklam sayısını artırarak işe başlayan platform, şimdilerde Premium olmayan kullanıcıların çözünürlük seçeneklerini kısıtlamaya çalışıyor olabilir.

Ücretsiz 4K videoları izlemeyi bırakın (?)

Twitter’da teknoloji hakkında paylaşım yapan kişilerden @sondesix lakaplı kullanıcı, yaptığı paylaşımda, 12 adede kadar reklam özelliğini test eden YouTube’un bu kez 4K çözünürlük seçeneğini Premium olmayan kullanıcılardan kaldırdığını söyledi. resimlerde de 2160p’nin altında Premium metin dikkat çekti.

Bu konu reddit kullanıcılarının ilgisini çekerken, /r/youtube/ alt dizinde de “YouTube Premium olmadan artık 4K video izleyemiyor musunuz?” Ve “2160p artık YouTube’da Premium” Bu tür başlıkların açıldığı da görülmüştür.

Yani gerçekten öyle mi? Resimlerdeki videoları bir YouTube Premium hesabından, Premium olmayan bir hesaptan AdBlock kullanarak ve yine Premium olmayan ve AdBlock’u olmayan bir bilgisayardan denediğimizde, her üç senaryoda 2160p görüntü kalitesini rahatlıkla kullanabildim.

Bu durumda benim aklıma gelen alternatif YouTube’un bu özelliğinin belli bir kullanıcı grubu üzerinde ya da belli bir bölgede olması. test edildi olur. Şimdilik 2160p çözünürlüğe erişimimiz iyi görünüyor. Ancak bu durum kullanıcıdan kullanıcıya değişebilir, böyle bir sorunla karşılaşırsanız yorumlarınızı bekliyoruz.

İLGİLİ HABERLER

1 hafta boyunca Google ve YouTube yerine sadece TikTok kullandık: işte deneyimimiz

Kaynak:
https://www.techniknews.net/en/news/youtube-4k- Resolution-could-soon-require-a-youtube-premium-subscription/#:~:text=Orada%20you%20can%20see%20the, %20a%20YouTube%20Premium%20 aboneliği ile.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir