1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Amazon Prime ve Hepsiburada Premium Karşılaştırması

Amazon Prime ve Hepsiburada Premium Karşılaştırması
0

Türkiye’de abonelik modeli ile hizmet veren e-ticaret platformları Hepsiburada Premium ve Amazon Prime’ın özelliklerini karşılaştırarak hangi platformun her kuruşa değer olduğunu açıklıyoruz.

Çok fazla online alışveriş yapıyorsanız, aradığınız ürün için en uygun fiyatlı yeri bulmaktan daha önemli şeyler var. Kargonuz hasar görmemiş ise hasar karşılanır, istenilen saatte teslimat yapılır, iadeler kapınıza kadar teslim alınır ve tabi ki ücretsiz kargo avantaj… Tüm detayları Hepsiburada ve Amazon karşılaştırmasında veriyoruz.

Ülkemizde bu avantajları abonelik modeli ile birleştiren iki platform bulunmaktadır: Hepsiburada Premium ve Amazon Prime. Üstelik sunduğu tek avantaj sadece şarj ve alışveriş deneyimi değil. Her iki platformda da aylık ücret ödemeniz pakete dahildir. dizi film platformları o içerir; Bunun dışında kendilerine has avantajlar da sunarlar.

İşte Premium ve Amazon Prime arasında bir karşılaştırma:

Özellikler Hepsiburada Premium Amazon Prime
FİYAT 14,90 TL/ay
25 yaş altı 9,90 TL/ay
Yeni artışla 39 TL/ay
Tek fiyat
İlk ay avantajı İlk ay 1 TL İlk 30 gün ücretsiz
Mal Tüm nakliye ücretsizdir Yalnızca Prime ürünleri için ücretsiz
teslimat aynı gün ve ertesi gün
Randevu ile
aynı gün ve ertesi gün
Randevu ile
platformu BluTV Birincil Video
Ek yararlar
 • Kapıda ücretsiz iade
 • öncelikli çağrı merkezi
 • %3 gelir Hepsipay Papel
 • %50 indirimli mobilya montajı
 • Lastik takmada %50 indirim
 • Anlaşmalı markalara özel indirimler
 • Prime Oyun
 • Twitch Prime
 • Ücretsiz oyunlar ve oyun içi ödüller
 • Yalnızca Prime üyelerine özel indirimler

Fiyat dışındaki avantajlarına detaylı bir şekilde bakacak olursak yük açısından Hepsiburada Premium’un daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Amazon Prime’da ücretsiz kargo seçeneği sadece internet sitesinde mevcut. “Ana ürün” olarak satılan ürünleri alırsanız geçerli. Hepsiburada Premium’da ise sepet değeri ne olursa olsun tüm kargo işlemleri ücretsizdir. Her iki platformun da teslimat açısından birbirine eşdeğer olduğu söylenebilir.

Ek avantajlara baktığımızda ise Hepsiburada Premium’un ciddi anlamda fark yarattığını söyleyebiliriz. İçin Alışveriş tutarınızın %3’ü hesabınıza eklenir iade edilen bu tutarı diğer alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Hepsiburada’dan standart alışverişlerde üst limit 500 TL (maksimum 15 TL), yemek alışverişlerinde üst limit 200 TL (maksimum 6 TL) ve Hepsiburada Seyahat alışverişlerinde üst limit 1000 TL (maksimum 30 TL)’dir. . ). Yani üst limitler değişse bile alışverişleriniz size ek bakiye olarak iade edilir, her şart ve koşulda gerçek para olarak kullanabileceğiniz Heppay.

Alışveriş deneyimi:

alışveriş yapan bir kişi

Hepsiburada Premium, Amazon Türkiye’ye göre daha fazla ürüne ve farklı fiyatlara ulaşabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Amazon Prime ile Türkiye’de daha az ürünle karşılaşabilir ve zaman zaman aradığınızı bulmakta zorlanabilirsiniz. Ancak bunun önemli bir nedeni var: Amazon, ürünleri şüpheli satıcı sayısı azaltmak.

Benzer şekilde Hepsiburada, taklit ürün ve satıcı sayısını azaltmak için sürekli olarak gerekli iyileştirmeleri yapıyor. Her iki platformun da hem mobil hem de web versiyonuyla benzersiz, kolay anlaşılır arayüzleri sayesinde iyi bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.

Gelelim işin en tatlı kısmına: BluTV vs Prime Video Türkiye karşılaştırması:

ejderhanın evi ve jack ryan

Prime Video, dünyanın en büyük içerik platformlarından biridir. Elbette Netflix ve Disney kadar değil ama Amazon Prime hizmeti kapsamında satılmasından dolayı izleyici sayısı oldukça fazla. Ancak Türkiye’de Prime Video’nun çok önemli bir eksikliği var: Türkiye’deki içerik sayısı çok az. Örneğin ABD’deki Prime Video, 10.905 dizi, film ve belgesel içerir. Türkçe versiyonunda bu sayı sadece 1071 adet ile sınırlıdır (Sadece bakmak). Üstelik bu işlerin büyük bir kısmı öncelikli yıllarda yayınlanan film ve dizilerden oluşuyor.

Popüler Prime Video yapımlarının başında The Boys, Peripheral, The Expanse gibi yapımları sunabiliriz. Ayrıca Prime Video zaman zaman Türkiye’de sinemalarda gösterilen popüler Türk filmlerini de kütüphanesine ekliyor.

BluTV’de izlenecek daha çok içerik var ve Hepsiburada Premium ile daha uygun fiyata geliyor:

seri veraset afişi

BluTV’ye geldiğimizde işin rengi çok değişiyor. Çünkü BluTV’nin kendi kitaplığı dışında HBO ile yapılan anlaşma sonucunda Platformda Game of Thrones, House of Dragons, Succession ve tabii ki The Last of Us gibi yapımlar dünya ile aynı gün yayınlanıyor. Ayrıca BluTV, Behzat Ç., Masum, Alef, Bozkır, Doğu gibi özgün yapımların da yer aldığı kendi dizi ve filmlerini Türkiye’de üretmektedir.

Yine JustWatch’a göre içerik sayısı 805 ile Amazon Prime’ın gerisinde olsa da bu içeriklerin güncel olduğunu ve HBO yapımlarının kütüphanede olduğunu düşünürsek, BluTV’de izlemeye değer daha çok içerik var. söyleyebiliriz. BluTV içerisinde ise Türkiye’de yayın yapan popüler TV kanallarının canlı yayınlarına ulaşabilirsiniz. BluTV harici abonelik fiyatı 69 TL iken en büyük avantajı Hepsiburada Premium ile hediye gelmesi diyebiliriz. Böylece Hepsiburada Premium ile gelen BluTV’nin Türkiye’nin en uygun fiyatlı içerik platformu olduğu söylenebilir.

Yani ne düşünüyorsun? Hepsi Bir Arada Premium mu yoksa Amazon Prime mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Hepsiburada Premium’a üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir