1. Anasayfa
  2. Youtube

Birkaç Adımda YouTube Premium İptal Etme Nasıl Yapılır?

Birkaç Adımda YouTube Premium İptal Etme Nasıl Yapılır?
0

29,99 Türk Lirası fiyatıyla reklamlardan kurtulmanızı ve istediğiniz videoyu akıllı cihazınıza indirmenizi sağlayan Premium abonelikten sıkıldıysanız sizin için YouTube Premium iptal rehberi hazırladık. reklamlarla dolu bir YouTube.

Yaklaşık 3 yıl önce YouTube tarafından ülkemizde kullanıma sunulan Premium işlevi, platformun en çok reklam yapılan tarafını engellemek için mükemmel bir araçtı. Premium özelliğinin asıl amacı video öncesi ve sırasında bizi sinir krizi geçiren reklamları kaldırmaktı ve ilk tanıtıldığında sadece 16,99 TL’ye mal oluyordu. Ayda 16.99 Türk Lirası ödediğinizde hiçbir YouTube videosunda reklam görmezsiniz. Bu özellik günümüzde hala kullanılmaktadır. Zaten bir Premium üyeyseniz ve YouTube premium iptali Eğer yapmak istiyorsan, senin için ne yapacağımı söyledim.

İlk olarak 2019 yılında 16,99 TL’den satışa sunulan bu hizmet bugün 29.99 Türk Lirası için genişletilmiş bir biçimde kullanılmaya devam etmektedir. Özelliğin ülkemizdeki 3 yıllık geçmişine bakacak olursak aslında ciddi bir büyüme kaydettiğini söyleyemeyiz. Özellikle Netflix gibi benzer platformların bu 3 yılda yaptığı büyümeye bakılırsa YouTube Premium’un büyümesi yadsınamaz. Ama yine de aylık 29,99 TL ödemeyi gereksiz buluyorsanız ve bu özellikten memnun değilseniz lafı daha fazla uzatmadan bu yazımız tam size göre. YouTube premium nasıl iptal edilir? Gelelim rehberimize.

YouTube Premium’u iptal etme adımları:

  • Aşama 1: YouTube ana sayfasına gidin
  • Adım 2: Sağ üstteki profil resminize tıklayın
  • Aşama 3: Satın alma ve abonelik düğmesine tıklayın
  • Adım #4: YouTube Premium aboneliğinizi bulun
  • Adım 5: devre dışı bırak düğmesine tıklayın
  • Adım #6: Neden iptal etmek istediğinizi söyleyin ve iptal edin
  • Adım #7: YouTube Premium aboneliğiniz iptal edildi

1. Adım: YouTube ana sayfasına gidin

YouTube Premium’u İptal Et Yolu basitleştirmek için öncelikle YouTube ana sayfasına gitmemiz gerekiyor. Ayrıca YouTube’da iptal edeceğiniz Premium işleve sahip Google hesabının açık olması gerekmektedir. Maalesef bu özelliği diğer hesaplarda iptal edemezsiniz. İptal etmek istiyorsanız, Premium Google hesabınızda oturum açmalısınız.

Adım #2: Sağ üstteki profil resminize tıklayın

YouTube menüsü

Yıllardır alışık olduğumuz YouTube ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alır. profil resmine Tıklamak. Tıkladıktan sonra karşınıza hesabınız için temel ayarları yapabileceğiniz, YouTube Studio’ya yönlendirilebileceğiniz, tema ayarlamaları yapabileceğiniz ve aboneliklerinizi yönetebileceğiniz bir panel göreceksiniz. Bu panel üzerinden YouTube ve Google hesabınızda birçok düzenleme yapabilirsiniz. 18 yaşından küçük çocuklar YouTube hesabınızı kullanıyorsa kısıtlı modu kolayca etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Adım #3: Satın Alma ve Abonelikler düğmesini tıklayın

satın almalar ve abonelikler

Join, Premium ve Music aboneliklerimizi yenileyebileceğimiz, yeniden satın alabileceğimiz ve iptal edebileceğimiz menü. satın almalar ve abonelikler Menüye gidin. Müzik aboneliğinizi iptal etmek isterseniz, aboneliğinizi YouTube Müzik uygulaması aracılığıyla da iptal edebilirsiniz. Ancak bu, YouTube Premium aboneliğinizi iptal etmek için yapabileceğiniz en hızlı paneldir.

4. Adım: YouTube Premium aboneliğinizi bulun

Ayrıcalıklı üye

Sadece bu ekranda YouTube Premium Ayrıca üyesi olduğunuz kanalları ve Müzik üyeliğinizi de kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle bu seçenekler arasında mutlaka YouTube Premium bölümünü bulmalısınız. YouTube Premium dışında bir aboneliğiniz yoksa, Premium aboneliğinizi ve abonelik ayrıntılarınızı en üstte görürsünüz.

Adım #5: Devre dışı bırak düğmesine tıklayın

devre dışı bırakmak

YouTube Premium’u iptal etmek için devre dışı bırakmak Düğmeye bir kez tıklayın. Bu düğme, YouTube Premium aboneliğinizi iptal etmek için atacağınız son adımlardan biridir. Bu butona tıkladıktan sonra iptal işlemi başlar. Bunun ardından YouTube Premium aboneliğiniz iptal edilecek.

Adım #6: Neden iptal etmek istediğinizi söyleyin ve iptal edin

YouTube premium'u iptal etme nedeni

YouTube, aboneliğinizi neden iptal ettiğinizi soracaktır. Bunun nedeni, YouTube Premium’un hangi özelliğini beğenmediğinizi öğrenerek o özelliği öğrenebilmenizdir. geri dönmek almak. Sonuç olarak özellik hakkında güncellemeler yaparak daha kullanıcı odaklı hale getirmek mümkün. Karşınıza çıkan seçeneklerden sebebini seçin ve aboneliği iptal edin.

7. Adım: YouTube Premium aboneliğiniz iptal edildi

YouTube primi

şimdi bir YouTube Premium aboneliğiniz Olumsuz. Yenileme tarihi henüz gelmemişse üyelik o tarihe kadar devam eder. Yenileme gününüz geldiğinde üyeliğiniz size hiçbir ücret ödemeden otomatik olarak iptal edilecektir.Ardından YouTube’da bir şey izlemek istediğinizde reklam görmeye başlayacaksınız.

YouTube Premium iptal edildiğinde para iade edilsin mi?

Diyelim ki YouTube Premium’unuz her ayın 5’inde yenileniyor. Bu aboneliği ayın 6’sında iptal ederseniz, ödediğiniz aylık ücret sizden tahsil edilecektir. HİBELER. Çünkü o ücret zaten otomatik olarak alınıyor. Ancak ayın 6’sında iptal etseniz bile bir sonraki ayın 5’ine kadar YouTube Premium’u kullanabilirsiniz. Çünkü o aya ait üyelik ücretini ödediniz. Takip eden ayın 5’ine gelindiğinde üyeliğiniz otomatik olarak iptal edilecektir.

Bunun için başka bir senaryo da, ayın 5’inde yenilenen bir aboneliği erken iptal ederseniz ne olacağıdır. Örneğin üyeliğiniz ayın 5’inde yenileniyor ve siz ayın 1’inde üyeliğinizi iptal ettiniz. 4 gün boyunca üyeliğinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayın 5’inde geldiğinizde, şarjsız YouTube Premium’unuz otomatik olarak iptal edilecek.

YouTube Premium için ödeme yapılmazsa ne olur?

En sık sorulan sorulardan biri, aylık YouTube Premium ücretini ödemezseniz ne olacağıdır. YouTube size böyle durumlar veriyor. 3 gün Bir süredir biliyorum. Örneğin, ayın 5’inde ödenmesi gereken bir ödemeniz varsa ve bu ödemeyi yapamazsanız, YouTube ayın 8’ine kadar sizden ücret almaya çalışır. Ayın 8’ine kadar üyelik ücretini almazsa üyeliğinizi 30 gün süreyle dondurur. Ödeme yapmazsanız, aboneliğinizi yeniden etkinleştiremezsiniz.

YouTube Premium iptal edildiğinde ne olur?

YouTube Premium’u iptal ettiğinizdeArtık reklamlarla karşılaşmaya başlayacaksınız. Videonun uzunluğuna bağlı olarak, düzenli aralıklarla daha fazla reklam görünecektir. Ancak YouTube’dan indirdiğiniz bir içerik varsa artık o içeriğe erişemezsiniz. Çünkü telefonunuza içerik indirebilme özelliği sadece Premium kullanıcılar içindir.

senin için YouTube Premium’u İptal Et Adımları ve sorularınızı yanıtladım.YouTube Premium aboneliğinizi iptal ederseniz reklamlarla dolu YouTube sizi bekliyor. Elbette bilgisayarınızdan sık sık kullanıyorsanız bazı reklam engelleme uzantıları kullanıyor olabilirsiniz. Ancak YouTube Premium’u akıllı telefonlarda, tabletlerde veya TV’lerde kullanıyorsanız böyle bir imkanınız yok. YouTube Premium kullanıyor musunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir