1. Anasayfa
  2. Teknoloji

ChatGPT, Artık Bing’den Arama Yapabilecek!

ChatGPT, Artık Bing’den Arama Yapabilecek!
0

Microsoft ve OpenAI ortaklığından elde edilen yeni gelişme, ChatGPT’nin Bing’i arama motoru olarak kullanmasının başlangıcıdır. Böylece yapay zekanın Google’ı alt etme olasılığı bir tık arttı.

Günümüzün yapay zeka destekli en gelişmiş sohbet robotu olan ChatGPT, Microsoft tarafından Bing arama motoruna entegre edilmiştir. Arama motoru devi Google, Microsoft hamlesi hala cevap vermedi Bugün bir büyük haber daha geldi.

Microsoft ve OpenAI arasındaki yakın ilişkinin yeni meyvesi bu kez doğrudan ChatGPT’de ortaya çıktı. Artık internette de güncel sonuçları arayabilen ChatGPT, bugünden itibaren kullanıma sunulacak. tüm İnternet aramalarını Bing üzerinden gerçekleştirecektir.

Bu Microsoft’un tek büyük hamlesi değil

Microsoft, Bing’i ChatGPT için tarayıcı yapsa da, bugün yapılan tek büyük duyuru bu değildi. Şirket, ChatGPT için OpenAI kullanıyor. açık eklenti standardı kullanacağını paylaştı.

Microsoft’un görüşü, ChatGPT’nin yalnızca Bing değil, Microsoft olduğudur. Copilot platformu ile birlikte kullanılabileceği anlamına gelir. Bu da şu anda Office 365’te bulunan Copilot ile yapılan görevlerin ChatGPT üzerinden de yapılabileceğini gösteriyor.

ChatGPT bugünden itibaren Bing Plus kullanıcılarını arayacaktır. Bing arama özelliğinin yakında tüm ChatGPT kullanıcıları için kullanıma sunulması bekleniyor.

Microsoft yapay zekada arama motorunun önünde yer alırken rakipleri ne yapıyor?

Google, geçtiğimiz günlerde düzenlediği I/O etkinliğinde, “Şimdiye kadarki en gelişmiş dil modeli“” olarak tanımladığı PaLM 2’yi tanıttı. Dil modelinin halihazırda 25 üründe yer aldığı bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Google, “Şimdiye Kadarki En Gelişmiş Dil Modeli” PaLM 2’yi Tanıttı: İşte GPT-4 Yarışmasının Yapay Zeka Özellikleri

Apple tarafında, halka açık çok fazla bilgi yok. Şirketin AI gündemindeki en son haberi, ChatGPT gibi botları çalışanlarından yasaklamasıydı. Ayrıca çalışanlarının kullanması için bir yapay zeka geliştirdiği ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERLER

Google I/O 2023 ötesine geçiyor: Samsung’un Google’ı telefonlardan kaldırmayı bıraktığı ortaya çıktı!

Kaynak:
https://www.theverge.com/2023/5/23/23733189/chatgpt-bing-microsoft-default-search-openai-build

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir