1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Discord Mobilin Yeni Özelliği: Sesli Mesajlar

Discord Mobilin Yeni Özelliği: Sesli Mesajlar
0

Discord sesli mesajlaşma özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, mobil uygulama üzerinden arkadaşlarıyla kolayca iletişim kurabilecek.

Dünyanın (özellikle oyunseverler arasında) en popüler sosyal iletişim platformu olan Discord, bildiğiniz üzere milyonlarca kişinin farklı sunucularda bir araya gelerek sohbet etmesine, oyun oynamasına ve topluluk oluşturmasına olanak sağlıyor.

Ayrıca Discord, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli olarak yeni özellikler sunuyor. Bunlardan biri 2022 yılında duyurulan ilk ve test edilmeye başlandı. sesli mesajlar karakteristik. Bu özellik şu anda Discord mobil uygulamalarda resmi olarak yayınlandı.

Discord’da sesli mesaj nasıl gönderilir?

Sesli mesaj göndermek için normalde Discord uygulamasını açmanız gerekir. Ardından sohbet etmek istediğiniz kişiyi veya sunucuyu seçmelisiniz. sohbet ekranında sağ alt köşedeki mikrofon simgesi. Ona dokunun ve kayıt başlayacaktır.

Kaydı bitirmek ve göndermek için parmağınızı mikrofon simgesinden kaldırmanız yeterlidir. Kaydettiğiniz sesli mesajı dinlemek için Oynat simgesine dokunabilirsiniz. Mesajınızı silmek için çöp kutusu simgesine kaydırabilirsiniz. Gönderdiğiniz sesli mesaj karşı tarafın sohbet ekranında görünecektir.

Bilgisayardan sesli mesaj gönderemez, ancak dinleyebilir

Sesli mesajları dinlemek için Discord uygulamasını açmanız gerekir. Ardından, size sesli mesajı gönderen kişiyi veya sunucuyu seçmeniz gerekir. Sohbet ekranında ses dalgası olarak görünen sesli mesaja dokunmanız yeterlidir. Böylece mesajı dinlemeye başlayabilirsiniz.

Sesli mesajı durdurmak için tekrar dokunabilirsiniz. Sesli mesajlarınız süre ve kalan süre Ayrıca görüntülemek için dokunabilirsiniz. Sesli mesajı yanıtlamak için mikrofon simgesine dokunarak kendi sesli mesajınızı kaydedebilirsiniz. Sesli mesajları silmek için, uzun basıp soldaki çöp kutusuna kaydırabilirsiniz.

İsterseniz sunucudan gelen sesli mesajları devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunu yapmak için sunucu ayarlarınıza gidin. Roller sekmesinde. içeri gel o zaman “Sesli mesajımı gönder” Sadece seçeneğe tıklayın.

İLGİLİ HABERLER

Discord tarafından sızdırılan ABD savaş planlarının faili tutuklandı: 21 yaşındaki genç!

Discord’un yeni mobil özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:
https://support.discord.com/hc/en-us/articles/13091096725527-Voice-Messages-#h_01GWHZTVQF14XB4MWF9JRS0QMT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir