1. Anasayfa
 2. Teknoloji

E-ticaret’e Nasıl Başlanır? İşte Öneriler

E-ticaret’e Nasıl Başlanır? İşte Öneriler
0

Günümüzde alışverişlerimizin çoğunu internetten yapıyoruz. Bu nedenle, bir e-ticaret sitesi başlatmak iyi bir iş fikri haline geldi. Peki e-ticarete nasıl ve nereden başlamalı? İlaç gibi size gelecek önerileri listeledim.

alışverişimizin önemli bir parçası. e-ticaret Çevrimiçi alışveriş, platformlar aracılığıyla yaptığımız gibi günlük hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Ayrıca günümüzün en popüler iş modellerinden biri olan e-ticaret, birçok girişimcinin ticari dünyaya adım atmasını sağlamıştır.

Ancak e-ticarete sıfırdan başlamak isteyen birinin aklında pek çok soru işareti olabilir. Siz de e-ticarete başlamak istiyor olabilirsiniz ancak nasıl yapacağınız konusunda çeşitli tereddütleriniz olabilir. bir araya geldik’e-ticarete nasıl başlanırsorusuna önerilerimizle cevap verelim.

E-ticarete başlamak isteyenler için ipuçları:

Birinci; Piyasayı analiz edin:

İster geleneksel ticaretle ister e-ticaretle ilgileniyorsanız, başlamak için atmanız gereken ilk adım Pazar araştırması yapılacak. Pazar araştırması Bu, sattığınız üründen hitap edeceğiniz hedef müşteri kitlesine kadar hemen her konuda doğru stratejiler belirlemenizi sağlayacaktır. Bu stratejilerin işinizin başarısında kilit bir rol oynadığını söylemeye gerek yok…

Hedef kitlenizi bulmanızı sağlayan pazar analizi, rakiplerinizi incelemenizi ve araştırmanızı da sağlar. Rakiplerinizi analiz edebilmek hem kendi işinizi büyütmenizi hem de potansiyel müşterilerle tanışmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda fiyat çalışmaları Bu çok yararlı bir adımdır.

Markanızı oluşturun:

Diğer tüm iş modellerinde olduğu gibi e-ticaret İşletmelerin de bir marka kimliğine ihtiyacı vardır. Marka kimliğiişinizin başarısındaki en önemli faktörlerden biridir. Şirket isminizi seçerken, marka renklerinizi ve logonuzu belirlerken planlarınızı son derece stratejik tutmalısınız. Ürününüzün ne olduğunu ifade eden benzersiz ve etkili bir isim bulun; sosyal medya Kullanıcı adı ile ismin yasal bir hakkı olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

Özellikle küreselleşmeyi hedefleyen işletmeler, marka kimliği Küresel izleyici kitlesini göz önünde bulundurarak planlamak son derece önemlidir.

Markanızı oluştururken; Kullanacağınız ambalajdan, web sitesi tasarımından yüzünü işaretle aynı tasarım çizgisinde tasarım yapmalısınız.

İşleri resmileştirmek: Bir şirket kurun:

Şimdiye kadar söylediklerim daha çok pazar araştırması hakkındaydı. Ama tabi ki işletmenizin hukuki faaliyetlerini devam ettirebilmek için şirket kurmanız gerekiyor. Birçok farklı şirket türü vardır. Bu tür firmalar arasında işinizin kapasitesine göre en uygun olanını seçmek oldukça önemlidir. e-ticaret Yeni bir iş için iyi bir başlangıç ​​olabilir veya kişi şahıs şirketini tercih ediyor.

Şahıs şirketi dışında seçebileceğiniz farklı şirket türleri şunlardır:

 • Anonim şirket
 • Limited şirket
 • sınırsız şirket
 • Limited şirket
 • Kooperatif Topluluğu

Şimdi aramaya başlayabilirsiniz:

Fikrinizi hayata geçirmek için atacağınız en somut adımlardan biri biziz. Pazarlama faaliyetleriniz ve şirketiniz tamamlandı, sıra satacağınız ürünleri temin etmeye geldi. Bu noktada aklınızdaki ürüne göre yöntemleriniz de değişebilir. Örneğin, fiziksel ürünler satıyorsanız, ürünlerinizi kendiniz üretmeniz veya bir tedarikçiyle çalışmanız gerekebilir. Direk nakliye, yani stoksuz satış tekniğini benimsemeyi düşünüyorsanız, genel giderlerinizi bu şekilde daha düşük tutabilirsiniz. Ancak yönetim süreci zor olabilir.

Ürünler elinizin altında, kuyruk ambar planlaması ve envanter yönetimi:

 1. Sattığınız her ürün için minimum stok miktarı belirleyin
 2. İyi bir ürün stok adı yapın
 3. Gelen ve giden ürünlerin günlük kontrollerini yapmak
 4. Tedarikçilerinizle kalıcı ilişkiler kurun

e-ticaret Web sitenizde sattığınız ürünlerin stok kontrollerinden haberdar olmanız gerekmektedir. Envanter değişikliklerinizi aynı anda web sitenize uygulamalısınız. Bu noktada en kritik kısım stoğunuzdaki ürünleri kategorize etmek ve isimlendirmek çünkü bu sayede çok daha düzenli bir sisteme sahip olacaksınız.

Ürünün tüketiciyle buluşma zamanı geldi: mal teklifleri yapın

e-ticaret yoluyla teslimat entegrasyon, ürünün satışından sonra gerçekleşecek ilk operasyonel adımdır. Genellikle müşteriler ürünü ilk 2-3 gün içerisinde satın almaktadır. teslim edilecek onlar sorar Normalde iş kaynaklı olmayan aksaklıklar nedeniyle mallar müşteriye ulaşmada gecikebilir. Sonuç olarak, bu markanın prestijini etkileyebilir.

Kargo firmaları, özellikle e-ticaret faaliyetlerindeki aksamaları önlemek için depo ve envanter yönetimi yazılımları ile entegre olarak mal dağıtımı yapmaktadır. Yukarıda belirtilen ürün entegrasyonları, e-Ticaret işinizi hızlandırır. Bu sayede müşteriler kargo takip sürecini ve ürün teslim sürelerini şeffaf bir şekilde takip edebiliyor.

Vitrininiz: E-Ticaret sitenizi oluşturun

e-ticaret

E-ticaret sitenizi müşterilerinizin gözünde bir vitrin gibi düşünebilirsiniz, e-ticaret siteniz Bu sayede işletmeniz hakkında bilgi edinebilir, ürünlerinizi inceleyebilir ve satın alma kararı verebilirsiniz. Böylece profesyonel bir e-ticaret Bir web sitesine sahip olmak son derece önemlidir.

Bu işlemi gerçekleştirmenin en pratik ve sağlıklı yolu ise aspiratör kullanmaktır. e-ticaret altyapısı İşlemlerinize devam edebilirsiniz. İşletmeniz için doğru e-ticaret paketleri Bulması zor gibi görünse de günümüzün yeni nesil teknolojileri sayesinde son derece pratik hale gelmiştir. Herhangi bir yazılım bilgisi olmadan farklı tasarım şablonları ile e-ticaret sitesi kurmak artık çok kolay.

Web sitenizi iyileştirme zamanı; Dijital pazarlama kanallarına yatırım yapın

E-ticaret iş modelinizde dijital pazarlamaya önem vermeniz son derece önemlidir. dijital pazarlama teknikleri Kullanmadan marka bilinirliği oluşturmak ve web sitenize trafik çekmek çok zordur.

E-ticarette uygulayabileceğiniz 6 önemli dijital pazarlama yöntemi/modeli:

 • Eposta pazarlama
 • Arama motoru reklamları
 • Sosyal medya reklamları
 • SEO (arama motoru optimizasyonu)
 • İçerik pazarlama
 • sosyal medya pazarlamacılığı

Unutmadan E-Ticaret’e başlamadan önce gerekli belgeler nelerdir?

e-ticaret

E-ticarete başlamak ve işlemlerinize yasal olarak devam etmek için şirket kurmanız gerekmektedir. Bu şirket türü şahıs şirketi veya limited şirket olarak ifade edilebilir. Şirket kurmak için farklı belgelere Bu gerekli.

E-ticaret sitesi kurmak için gerekli belgeler:

 • Gerçek veya tüzel kişiler için MERSİS numarası
 • Vergi Kimlik Numarası
 • Esnaf ve sanatkarlar için TC kimlik numarası
 • Kurucu kişi veya kişilerin fotoğrafları
 • Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) kaydı.
 • İş Başlığı
 • Sektör türü, ürün ve hizmet
 • Ticaret türü (örn. B2B, B2C)
 • KEP adresi
 • Aracı ödeme kuruluşu ile yapılan anlaşmanın bildirimi
 • Nakliye şirketi ile anlaşma bildirimi
 • Altyapı sağlayıcı ile anlaşma bildirimi
 • Uluslararası finansal işlemler için yabancı banka bilgileri
 • Veritabanının konumu

Bu içeriğimizde e ticarete nasıl ve nereden başlanır, e ticaret sitesi nasıl kurulur gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Umarız e-ticarete nasıl başlayacağınız konusundaki şüphelerinizi giderebilmişizdir. Herkese iyi şanslar!

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir