1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, Hayatını Kaybetmiş Ünlülere Mavi Tiki Geri Verdi!

Elon Musk, Hayatını Kaybetmiş Ünlülere Mavi Tiki Geri Verdi!
0

Elon Musk, mavi olmayan hesaplardan kaldırdığı mavi tikleri ünlülere iade etmeye başladı. Bu yıldızlar arasında hayatını kaybedenlerin de olması dikkat çekti.

Elon Musk liderliğindeki Twitter, platformda daha önce ücretsiz olarak verilen mavi tikleri geçtiğimiz hafta kaldırmaya başladı. Bunun ardından Mavi abone olmayan birçok ünlü ismin mavi tikleri ortadan kalktı. Musk’ın, mavi tiklerini korumak için LeBron James ve Stephen King gibi ünlülere kendi cebinden Blue üyelikleri bile satın aldığı görüldü.

Musk’ın mavi tikleri kaldırmaya başlamasından birkaç gün sonra, bugün belirli hesapların doğrulanmış hesaplar olarak platformda yeniden görünmeye başladığı görüldü. Bu insanlar arasında ölen ünlüler de not edildi.

Ölen yıldızlar Kobe Bryant, Paul Walker, Michael Jackson ve diğerleri mavi tik aldı

Mavi tikini geri alan hesaplar incelendiğinde; Michael Jackson, Kobe Bryant, Chadwick Boseman, Paul Walker ve hayatını kaybeden birçok ünlü ismin yeniden mavi tikleri olduğu görülüyor. Hatta hesaplardaki tiklere tıklandığında bu kişilerin Mavi abone olduklarını ve telefon numaralarını doğruladıklarını söylüyor.

Elbette bu çok ilgi çekici değil çünkü şirketin her standart doğrulanmış hesaba koyduğu bir mesaj. Ancak ölenlerin hesaplarına böyle bir şey eklemek biraz “vicdansız” bir hareket gibi göründüğü için eleştirildi.

Ayrıca Chadwick Boseman veya Michael Jackson gibi hayatını kaybeden yıldızların hesapları da başkaları tarafından gerçekleştirilen ekleyelim. Yani bu hesapları çalıştıran takımların Blue abonelik almış olma ihtimalleri var. Ancak merhum ünlünün bir kez daha Kobe Bryant ve daha birçok mavi tik alan hesabı, yıllardır tek bir tweet atılmadan oturuyor. Bu durumu garip kılan şeylerden biri de bu.

Twitter’ın neden mavi tikleri iade etmeye başladığına dair henüz resmi bir açıklama yok. Ancak bu platform çok sayıda takipçisi var Hesapların tekrar doğrulanmasını sağlamak için yaptığı bir hamle olabilir.

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk’tan Twitter’da konuşulacak sıcak bir geri adım: Bir medya kuruluşunun devlet tarafından desteklenip desteklenmediği artık bilinmeyecek!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir