1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, İstediği Kişilere Twitter Blue Satın Aldı

Elon Musk, İstediği Kişilere Twitter Blue Satın Aldı
0

Twitter’ın sahibi ve CEO’su Elon Musk, istediği üç isme Twitter Blue üyeliği satın aldığını açıkladı. Böylece bu isimler mavi tik rozetine sahip olmaya devam edecek.

Elon Musk tarafından satın alınmadan önce sadece Twitter yönetiminin onayladığı gerçek kişilere verilen mavi tik, artık para-ıslık ilişkisinin de malzemesi haline geldi. Twitter, doğrulama sonucunda verilen gerçek hesaplar tüm mavi tik rozetleri kaldırıldı.

Bill Gates’ten Kim Kardashian’a, hatta Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener gibi siyasi isimlerden gazetecilere, Artık kimsenin ücretsiz mavi tik hakkı yok. Mavi tik almak isteyen herkesin Twitter Mavi abonesi olması gerekmektedir. Olmalı, ama Elon Musk’ın kalbine uymuyorsa.

Elon Musk, Twitter Blue’yu cebinden çıkararak bazı ünlülere mavi tik verdi:

Elon Musk, bazı ünlülerin mavi tik sahibi olması için Twitter Blue’yu kendi cebinden satın aldığını Twitter’da duyurdu. Ayrıca bu isimler William Shatner, LeBron James ve Stephen King belirtildiği gibi.

Üstelik bu isimlerin olaydan haberi bile olmadığı görülüyor. Stephen King, profilinde Twitter Blue’yu görünce şu tepkiyi paylaştı:

Elon Musk

“Twitter hesabım, Twitter Blue’ya abone olduğumu söylüyor. yapmadım
Twitter hesabım telefon numarası verdiğimi söylüyor. yapmadım.”

Musk’ın King’in paylaşımına yaptığı yorum şu şekilde oldu:

Elon Musk

“bir şey değil namaste”

LeBron ve Shatner sessizliklerini bozmadı. Kaotik bir ortama dönüşen Twitter’da bakalım önümüzdeki günlerde. Daha ne saçmalıklar göreceğiz…

İLGİLİ HABERLER

Twitter “ücretsiz” mavi tikleri kaldırmaya başladı.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir