1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, New York Times’ın Twitter Mavi Tikini Kaldırdı

Elon Musk, New York Times’ın Twitter Mavi Tikini Kaldırdı
0

Elon Musk ile The New York Times arasında yıllardır var olan gerilim yeni bir prodüksiyona kavuştu. Görünüşe göre Elon Musk, sırf istediği için The New York Times’tan mavi rozetini kaldırmış.

Özellikle Twitter’ı satın aldığı günden beri medya kuruluşlarıyla savaş halindedir. Elon Muskçarpıcı bir karara daha imza attı. Onu sürekli köpek dövüşlerinde gördüm. New York Times ve Elon Musk, bu kez mavi tiklerle mücadele ettiler.

Geçtiğimiz haftalarda Musk, 1 Nisan’dan itibaren Twitter Blue aboneliği olmadığı sürece mavi tikli hesaplardaki rozetin kaldırılacağını söylemişti. Bugün 3 Nisan olmasına rağmen Twitter dünyasında mavi tiklerde bir değişiklik yok, Tek zayiat 55 milyon takipçisi olan The New York Times oldu.

The New York Times’tan mavi tik rozeti kaldırıldı:

Twitter’ın bu noktada The New York Times’ın mavi tikini kaldırmasının hiçbir nedeni yok. Ama aradığımız şey Gerekçe çok kurumsal olmayabilir.. Ne de olsa Twitter artık eşsiz bir şirkete dönüştü.

Elon Musk’ın 2 Nisan tarihli paylaşımı bunu açıkça ortaya koyuyor:

elon musk twitter

“New York Times’ın en büyük trajedisi, propagandalarının bile çekici olmaması. Artı, beslemeleri ishalin Twitter eşdeğeridir. okunamıyor. Sadece en iyi makalelerini yayınlasalardı, çok daha fazla gerçek takipçiye sahip olurlardı. Aynı şey tüm gösteriler için geçerli.”

Konuyla ilgili Twitter veya The New York Times tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Ek bilgi olarak The New York Times da dahil olmak üzere The Washington Post ve birçok büyük yayıncı aşağıdaki pakete abone olmayacaklarını açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

ABD Şirketleri Twitter Blue Tiki (Zengine Karşı Zengin) İçin Ayda 1000 Dolar Ödemek Zorunda Kalacak

Twitter, Blue abonelerini doğrulanmış orijinal hesaplarla bir tutuyor

twitter ekran görüntüsü

Bu arada Twitter’ın mavi tikleri kaldırmadığını ve gerçek onaylı hesapların yanında Mavi takipçileri tuttuğunu da belirtelim. Öyle ki herhangi bir kullanıcının mavi tikine tıkladığınızda “Twitter Blue abonesi veya hesabı doğrulanmış olduğu için” mavi tik verildiğini belirtiyor. Bu nedenle, hesabın Mavi abonesi bir Bu yanlış Ya da gerçekten doğrulanmış bir hesap olup olmadığını anlayamazsınız. (Ekran görüntüsündeki hesap gerçekten doğrulanmıştır, dolandırıcılığımızı görmüşsünüzdür…)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir