1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, Tek Başına ‘Tesla’ Tweete Atamayacak

Elon Musk, Tek Başına ‘Tesla’ Tweete Atamayacak
0

2018 yılında devam eden Elon Musk davasında milyarder iş adamının son iş teklifi de reddedilmişti. Elon Musk, Tesla hakkında tweet atmadan önce “bakıcılarına” danışmaya devam edecek.

milyarder işadamı Elon Musk2018’deki tweet’leri dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Tesla ile ilgili eylemler sonucunda açılıyor eğer, hiç bitmedi. Davaya bakan yüksek mahkeme, Elon Musk’ın son uzlaşma teklifini de reddetti. REDDEDİLDİ. Musk cephesi, karara yeniden itiraz edeceğini açıkladı.

Belki hatırlayanlar vardır; Elon Musk, 2018 yılında Tesla ile ilgili bir paylaşım yapmış ve Tesla hissesini paylaşmıştı. 420 $ için alabileceğini ve hatta bunun için gerekli finansmanı bulabileceğini. söz konusu. Ancak bu asla olmadı. Hal böyle olunca hem Tesla yatırımcıları hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Elon Musk aykırı dava açtılar.

Elon Musk, Tesla ile ilgili paylaşım yapmadan önce avukatlarına danışacak

Mahkeme, Elon Musk’ın Twitter’da Tesla hakkında açıklamalarda bulunmadan önce şirketin avukatlarından onay aldığına hükmetti. Yani Musk,”bakıcılardan“Tesla ile ilgili onay almadan paylaşım yapamazdı. Burada Musk ve avukatları bu karara itiraz ederek uzlaşmaya çalıştı. Musk’ın avukatlarına göre Elon Musk, ifade özgürlüğünün kısıtlanması Kararın değiştirilmesi veya iptal edilmesi gerekiyordu. Ancak yüksek mahkemenin Elon Musk’ın ifade özgürlüğünü kısıtlama konusunda söyleyecek bir sözü yok. kanıt bulunamadı Musk ve avukatlarının talebini reddetti.

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk Yönetiminde Twitter, “Neler Oluyor” Dedirten İlk Satın Alma İşlemini Gerçekleştirdi

Bu arada; Elon Musk Tesla’nın Twitter paylaşımlarından sorumlu bakıcılar kim veya ne? Bilinmeyen. Konuyla ilgili geçmişte bir açıklama yapan Tesla, isminin verilmeyeceğini söylemişti. Bloomberg başta olmak üzere dünyanın önde gelen medya şirketleri defalarca bakıcıların kimliğini tespit etmeye çalıştı. Ancak, tüm bunların yararsız olduğu ortaya çıktı. Bazı çevreler, Elon Musk’ın yalnızca SEC ile anlaşmaya istekli olduğunu söylüyor. hayali bakıcılara Sahip olduğunu söylediğini düşünüyorlar…

Kaynak:
https://techcrunch.com/2023/05/15/chief-twit-elon-musk-loses-appeal-to-be-able-to-tweet-about-tesla-unchecked/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir