1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, Twitter Ofislerinde Şirketin Adını Değiştirdi

Elon Musk, Twitter Ofislerinde Şirketin Adını Değiştirdi
0

Elon Musk, Twitter’ın San Francisco’daki merkezindeki tabelayı “Titter” olarak değiştirdi. Ünlü milyarder, Twitter’daki adını da “Harry Bōlz” olarak değiştirdi.

geçen yıl Twitter’ı satın alan Elon Muskhem platformda hem de şirket içinde yaptıklarını duyurmaya devam ediyorlar. Ünlü milyarderin geçtiğimiz günlerde Twitter’ın kuş simgesini bir Dogecoin köpeği ile değiştirdiğini gördük. Musk destekli kripto para birimi olaydan sonra %20 arttı.

Musk şimdi şirkette yaptığı başka bir şeyle gündeme geldi. burası Twitter San Francisco’da yerleşik tabela değişikliği.

Musk, Twitter tabelasındaki “w” harfini kaldırarak adı “Titter” olarak değiştirdi.

Elon Musk, pazar günü paylaştığı bir tweet’te ofis girişindeki Twitter logosundaki “w” harfinin kaldırıldığını duyurdu. Bundan sonra tabeladaki firma adı “Kıkırdama” Olduğu ortaya çıktı. “İngilizce Titter”kıkırdamaBir anlamı olsa da ünlü girişimcinin geçmişini çeşitli fıkralarla hatırladığımızda başka bir anlamı olabileceği tahmin edilebilir.

Milyarder iş adamının küçük çocuklar gibi espri anlayışı olduğunu hepimiz biliyoruz. Musk’ın sıklıkla şaka yaptığı konulardan biri de Türkçedir.meme uçları” anlamına gelen argo kelime.memeler“. Mevcut hareketin bu şakadan çıkmış olabileceğini söyleyebiliriz. Öte yandan Musk’ın geçtiğimiz yıl Twitter’ın adını “Titter” olarak değiştirmek için bir anket düzenlediğini de ekleyelim.

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk, Twitter logosunu Dogecoin (Stop Now Coin Man) ile değiştirdi

Musk daha önce “TITS” olarak kısaltılacak “Texas Institute of Technology & Science” adında bir üniversite kurmak istediğini söylemiş ve benzer bir şaka yapmıştı.

Musk’a göre “w” harfi, çıkarılması yasak olduğu için arka plan rengine boyanmıştı.

Kaynak:
https://www.businessinsider.com/elon-musk-painted-over-w-Twitter-sign-san-francisco-hq-2023-4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir