1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, Twitter’ın Şu Anki Değerini Açıkladı

Elon Musk, Twitter’ın Şu Anki Değerini Açıkladı
0

Elon Musk, Cuma günü Twitter çalışanlarına gönderdiği bir e-postada platformun mevcut değerinin 20 milyar dolar olduğunu söyledi. Ünlü iş adamı, geçtiğimiz ekim ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı.

Bir zamanlar dünyanın en zengin insanı Elon MuskTesla, SpaceX, Neuralink -bazen Boring Company-‘nin sık sık varlığına alışkınız. Ancak ünlü iş adamı, almak ve ardından almamak için kırk atlayış yaptığı Twitter’la son bir yıldır gündemde. Görünüşe göre Elon Musk şu anda Twitter’ı bir yıl önce satın almaya çalıştığı şirketten daha az değerli görüyor.

The New York Times’ın paylaştığı habere göre Elon Musk, geçtiğimiz Cuma günü Twitter çalışanlarına bir e-posta göndererek şirketin değerinin arttığını söyledi. 20 milyar dolar dedi ki. Musk’ın sadece altı ay önce platformu satın almak için 44 milyar dolar ödediğini düşünürsek değer kaybının -en azından Elon Musk’ın gözünde- yarıdan fazla olduğunu söyleyebiliriz.

“Twitter Kasasında 4 ay kaldı”

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk’ın OpenAI yönetim kurulundan ayrılmasının gerçek nedeni ortaya çıktı: Almak istedi…

Elon Musk, söz konusu e-postayı yeni bir hisse senedi programını duyurmak için göndermişti. Musk’a göre Twitter, kasanın boşalmasına yalnızca 4 ay kala mali açıdan istikrarsız bir durumda. Musk şirketi iflastan kurtarmak ve işleri düzene sokmak için toplu işten çıkarma ve maliyet düşürme gibi radikal değişikliklere ihtiyaç duyulduğu.

Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte, şirketin finansal defterlerini halka açık bir şekilde paylaşma zorunluluğu ortadan kalktı. Tabii ki, şirketin mali durumu hakkında şeffaflık yok. Ancak Musk’ın platformu devralmasının ardından reklamverenler platformdan uzaklaştı, şirket ciddi gelir kayıpları yaşadı ve “iflas riski” Musk’ın açıklamalarından biliyoruz ki var.

Twitter’ın değeri Snapchat’in bile altına düşmek üzere

Musk, The New York Times’ın konuyla ilgili yorum talebine yanıt vermedi. Ancak Musk’ın dediği gibi Twitter’ın değeri 20 milyar dolar olursa durum vahim olabilir. Türkiye’de çok popüler olmasa da dünya çapında yeniden büyümeye başlayan Snapchat 18 milyar dolar değerinde ve günlük kullanıcı sayısı 375 milyona ulaştı.

Elon Musk satın almadan önce Twitter 237 milyon kullanıcıya aittir. Elbette Twitter ve Snapchat’in yapıları birbirinden tamamen farklı ama görünen o ki Elon Musk’ın en azından Twitter’ı “satın alındığı günkü değere” getirmesi için gerçekten radikal ve “olumlu” değişiklikler yapması gerekiyor. .

İLGİLİ HABERLER

Sahte Mavi Tıklı Twitter Hesapları Tarihi Olabilir: Mavi Abonelere Giriş Geliyor!

Kaynak:
https://www.nytimes.com/2023/03/26/technology/elon-musk-twitter-value.html

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir