1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Evdeki Malzemelerle Komplo Teorisi Üretme Yöntemleri

Evdeki Malzemelerle Komplo Teorisi Üretme Yöntemleri
0

Özellikle internetin yaygınlaşmasıyla birlikte tüm dünyada komplo teorileri ortaya çıkmaya başladı. Peki evde kendimize özel bir komplo teorisi oluşturmak istiyorsak ne yapmalıyız?

Tarih boyunca insanın gerçek yeri kendi fikirlerini takip etKendi huzurlarını bozmayacak açıklamaları kabullenmeleriyle tanınırlar. Sonuçta insan zihni değişmeyi sevmeyen bir yapıdır. Yeni bir gerçeği söylemek, düşünme şeklinizi değiştirmek demektir. Bu gerçek her zaman inançlarımız, kişiliğimiz ve değerlerimizle uyumlu olmayabilir.

Bu noktada devreye giren ilk alternatif, onlar komplo teorileri. Hele bizimki gibi herkesin her konuda uzmanlaşabildiği toplumlarda, bir komplo teorisi kulağa pek mantıklı gelmese bile, herkes hemen o teoriyi söylemeye başlar. İster bir salgın, ister bir seçim, ister bir doğal afet olsun, akla hemen bazı teoriler geliyor. Özgün olmak ve kendi komplo teorisini oluşturmak isteyenler için bir rehber hazırladık.

Adım 1: İnsanların nasıl düşündüğünü anlayın.

İnsanlar gerçeği kabul etmek istemiyor. Gizli kapılar ardında plan ve program yapanların olduğuna inanırlar. Aslında tek gördüğümüz böyle bir grubun yokluğu. insanlardan insanlara Günlük çıkarları için yaptıklarını kabul etmezler. Bu nedenle, mümkünse siyasi hedefleri olan güçlü bir gizli grup seçin, her şey için o grubu suçlayın.

Adım 2: Aslında gizli bir nedenleri var.

illumina

Fena bir grup değil doğrudan bir amaç için hareket etmez, başka bir amaç için bir şeyler yapar. Genetik olarak elma endüstrisini ele geçirmek isteyen köstebekler bu nedenle önce gidip dizel endüstrisinde kriz çıkarmalıdır. Aksi halde iyi bir komplo teorisi olmazdı. Komplo teorisi en iyi şekilde, “yalnızca siz” onların gizli amaçlarını görebileceğiniz şekilde yapılır.

3. Adım: Alakasız kanıtları atın.

yolculuğun ortasında

Bu kanıt seni destekliyor gibi görünüyor. Çok fazla küçük bağlantılar yapmak İddialarınızı savunmaktan çekinmeyin. Hatta biri itiraz ederse, “O buna inanmanı istiyor” diyerek yukarı çık. Kibir ve her türlü oyalama yöntemi, bir komplo teorisyeninin en iyi dostudur.

Adım 4: Her şeyi birbirine bağladığınızdan emin olun.

komplo

Bu en önemli ve en karmaşık adımdır. Söylediğin her olay, söylediğin her şey birbiriyle bağlantılı olmalı. Katmanlama yaparak karşınızdaki kişiye “Eh, bundan sonra bu” demelisiniz. Bu kuramlardaki sözde bağlantılar birdenbire sunulurken, hikaye bir anda gelişir, ondan önce gelen hiçbir bilgi yoktur. Hikayedeki bağlantılardan birini kaldırmanız farketmez ve bir sürü saçmalıkla baş başa kalırsınız.

Adım 5: “Hiçbir şey tesadüfi değildir.” Söz sloganınız olsun.

Sherlock Holmes

İyi bir komplo teorisyeni bilir Kötü organizasyonlardaki her insan, en düşükten en yükseğe, 7/24 motive bir şekilde hareket eder. Mesela hiçbir yerde kimseyle karşılaşmazlar, hemen kötü niyetli planlar yapmak zorunda kalırlar. Sanki bakkala bile gitmiyorlar, her şeyi ACME’den alıyorlar, çok içe kapanıklar. Bu nedenle, görülen her kişi kötü niyetli örgütün bir parçası olmalıdır.

Adım 6: Bir sorun varsa kötü grupları suçlayın.

illumina

Komplo teorilerinin özü birisi suçlu. Herhangi bir sorundan her zaman sorumlu biri olmalıdır. Dünya net bir şekilde siyah ve beyaz, iyi ve kötü olarak ayrılmalıdır. İnsanların büyük çoğunluğunun ezici bir çoğunlukla iyi ama yanıltıcı olduğunu söylemediği sürece.

Şimdi elimizdekilerle bir komplo teorisi oluşturalım:

Birinci bir grup suçlu ihtiyacımız var. Ve sonra bir şey için bu grubu suçlamamız gerekecek. Elbette tesadüflere asla yer bırakmamalıyız. Şimdi bir tane bulalım.

Seda Sayan öleli uzun zaman oldu, yıllardır çeşitli numaralarla yerini dolduruyor.

ıslık

2005-2006 yıllarında Nihat Doğan ile nişanlanan ancak evlilikten dönen Seda Sayan, o bunalım döneminden güç bela çıktı. Ünlü şarkıcı, alkollü olduğu karlı bir gecede aracıyla yaptığı kazada hayatını kaybetti. Bu durum ses O zamanlar kötü bir fikir olarak görülüyordu. Çünkü Seda Sayan, magazin gündeminde etkili bir yıldızdı, günümüzün en parlak dönemini yaşıyordu.

Sabah kuşağı programları da büyük ilgi gördü. “Sabah Sabah Seda Sayan” Program reytingleri zirveye taşıdı. Sayan’ın ölümü büyük bir kriz yarattı. Milyonlarca dolarlık teklifler geldi. Bir sanatçı öldüğünde ölüyor, albüm satışları ve internet yayıncılığı o milyonların yerini asla dolduramıyor. Bu yüzden Seda Sayan’a benzeyen isimlerden biridir. yeni bir Seda Sayan Yaratıcı süreç başladı.

zaferin sesi

Önce televizyon programı durduruldu ve konsept yenilendi. “Sabahın Sultanı Seda Sayan” dönüştü. kaydeden Nihat Doğan Menajeri ve plak şirketleri, Seda Sayan’la tekrar çıkmak isterse bir fark yaratabileceğini düşünerek Sayan’ı başka biriyle evlendirme kararı aldı.

Ardından Sayan’ın operasyonu başladı. sayı estetik cerrahi Yeni model Seda Sayan, eski fotoğraflarla aradaki farkı böylece açıklayabildi. Seda Sayan v2.0 daha enerjik ve genç görünüyordu. Çünkü buldukları dublör ismi çok daha genç bir şarkıcıydı. Daha sonra Utku Uysal olarak bilinen bu şarkıcı, halen İstanbul’da sahne almaktadır.

komplo teorisi

2007’den beri “Bütün gece ağla” Seda Sayan anısına “Unutma” adlı albüme “Unutma” adı eklenmiş ve şarkı olarak “Aşıklar gece ölür” Ve “Kırmızı kar” adlı şarkıları seçmişti… Öte yandan Uysal, Seda Sayan’ın ilk dublörü de değildi.

İkinci Seda Sayan Dublör veya kronolojik olarak 3. Seda, Seda Üren’di. Bu genç Seda sahneye çıkmadı ama ses rengi, tınısı ve tarzındaki benzerlik nedeniyle sanki Seda Sayan’ın kendisiymiş gibi telefon röportajları, röportajlar yaptı ve albümler tamamladı.

Oğlu Seda Sayan aslında Aysel Gürsaçer İsim olarak bir aktris. Bu noktada ortaya çıkan bir diğer sorun da Gürsaçar’ın görece daha yaşlı kalması. Bu nedenle Seda Sayan olarak tanıdığımız kişinin yaşı 2017’de yükseldi.

eğlenceli

Yıllarca “Elvis ölmedi; Paul McCarthney öldü, yerine başkası geçti; Avril Lavigne de öyle; Ahmet Kaya hala yaşıyor“Goygoi’yi dinledik, başka bir komplo teorisi daha atalım. Birdenbire plak şirketini ve yöneticilerini art niyetlerle, yukarıdaki programla vb. suçladım. bilgiler de tutarlıdır. Yani bir komplo teorisi yazmak aslında bu kadar kolay.

İLGİLİ HABERLER

Depremin ilk gününden beri tüm asılsız iddialar ve komplo teorileri

İLGİLİ HABERLER

HAARP’ın depremlere neden olabileceği iddiası Doğru diyelim ama o zaman dirençli şehirler inşa eder miydik?

İLGİLİ HABERLER

Van Gölü Canavarı, Ghoul ve daha fazlası… Türkiye’nin gizemli olaylarını yapay zeka ile hayal ettik.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir