1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Fiyat Karşılaştırması Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fiyat Karşılaştırması Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
0

Alışveriş yaptığımızda artık tüm ihtiyaçlarımız için sayısız seçeneğimiz var. Bu, hepsinin en ucuzunun bir yerlerde bizi beklediği anlamına geliyor. Nerede olduğunu bulmanın harika bir yolu var; fiyat karşılaştırması yapın!

Özellikle son birkaç yıldır online alışveriş hem kolaylık hem de fiyat avantajları nedeniyle hayatımıza tam anlamıyla entegre olmuştur. Halihazırda yükselişe geçen bu trend, pandemi ile birlikte vazgeçilmez hale geldi.tek tıkla alışverişkoşullar nedeniyle adaptasyon hızlanmıştır.

Artık herkes alışverişten teknoloji alışverişine, kıyafetten kitaba aklınıza gelebilecek her şeyi hemen ya da ertesi gün kapınıza kadar istiyor. Ancak bu rahatlık ve seçeneklerin bolluğu, bilinçli tüketici olmak gerekiyor büyümek.

Binlerce ürün, yüzlerce satıcı, onlarca platform: Seçebilirseniz…

Eskiden mahalledeki birkaç tüccara gittiğimde pazarlık ettiğim seçenekler ve fiyatlar vardı, onlardan seçtim. Ama şimdi dünyanın her yerinden satıcılar bize seçenekler ve fiyatlar verebilir.

Bu da her ürün için onlarca farklı fiyatla karşılaşmamıza neden oluyor. Bilinçli bir tüketici ancak birkaç basit adımla bu noktadadır. Fiyat karşılaştırması yapması gerektiğini biliyor.

Örneğin AkakçeTürkiye’deki ilk fiyat karşılaştırma platformu olarak bu konuda işimizi kolaylaştıracak pek çok şey sunuyor.

Tek seferde “Aa 100-200 TL daha ucuza alsam ne olur” deseniz de? fiyat karşılaştırmaları yapın ve fiyat değişikliklerini takip edin uzun vadeli önemli faydalar sunar. O 100-200 TL belki birkaç ayda cebinizde binlerce lira demek.

Peki fiyatları karşılaştırırken nelere dikkat etmeliyiz? En doğru adım adım fiyat karşılaştırması nasıl yapılır hep birlikte görelim;

  • Öncelikle almak istediğiniz ürünün markasını, modelini ve hatta ürüne göre renk gibi detaylarını belirleyin.
  • Akakçe web sitesinde veya mobil uygulamasında ürününüzü ve bilgilerinizi girerek arama yapın.
  • Arama sonuçlarınızı ürün tipine özel detaylı ve yardımcı filtrelerle düzenleyerek size en uygun seçenekleri görün.
  • Kullanıcı yorumları ve puanlamalarına göz atarak sadece ürünün fiyatını değil, satıcının güvenilirlik kriterlerini de değerlendirin. Bazen en iyi fiyatı veren satıcı en güvenilir olmayabilir.
  • Haftalık, aylık ve yıllık fiyat değişim tablolarını inceleyerek satın almak istediğiniz ürünün gerçek fiyatına ve indirim oranlarına göz atın.
  • Alacağınız her ürün için mutlaka farklı markalardan alternatifler belirleyin ve farklı markalara sadece ürün özelliklerine göre bakın. Fiyat avantajlarını gözden geçirin ve bakiyeleri inceleyin/değerlendirin.
  • Akakçe’ye ücretsiz üye olarak almayı düşündüğünüz ürünleri takip listenize ekleyin; Anlık fiyat değişikliklerinden haberdar olun, en uygun fiyatın sunulduğu anı kaçırmayın.
  • Mobil uygulama kullanıyorsanız, almayı düşündüğünüz ürünün en uygun fiyatlarını barkodu okutarak anında görebilir ve kararınızı verebilirsiniz.

Bu adımları aklınıza gelebilecek herhangi bir ürüne uygulayabilirsiniz. Özellikle sık fiyat değişiklikleri, Yüksek fiyatlı teknoloji ve elektronikte büyük fayda sağlayan bu adımlar, market alışverişi ve aylık harcama ihtiyaçlarınız için de bir o kadar faydalı.

“İndirim” olmayan “indirimler” de önemlidir ve aslında anlaşılması oldukça kolaydır;

Bildiğiniz gibi online alışverişte “indirim” kavramı bir pazarlama stratejisine dönüştü. bu gerçek değil fiyatlar yükseldi ve düştü indirimli olarak bize sunulmasına neden olur.

Ancak bir ürünün fiyat değişikliklerini takip eden Bu gerçekten iyi bir fiyat anlamanı sağlar. Akakçe’deki fiyat değişim tabloları şu anda en büyük yardımcınız oluyor. Bu grafikler, ürün fiyat değişimlerini haftalık, aylık ve yıllık olarak incelemenizi sağlar.

Seçtiğiniz tarihler arasında aramak istediğiniz ürünün fiyatındaki değişim oranı. en son fiyatlarla Hem yüzde hem de TL olarak ulaşabileceğiniz bu grafikler sayesinde ürünün yıl içindeki fiyat farkı; Fiyat değişim miktarı, fiyat değişim oranı ve bugünkü fiyat olmak üzere üç farklı şekilde inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar başında saatlerce oturmanıza gerek yok;

“Kulaklık alacağım 5 saatlik ürün arıyorum” dedirten durumlarla karşılaşmıyorsunuz. böylece bir sürü sekmeden geçmek zorunda kalmazsınız Akakçe’yi internet sitesi üzerinden ziyaret edebilir veya telefonunuza indirebileceğiniz mobil aplikasyonu kullanabilirsiniz.

Daha erişilebilir ve pratik bir kullanım sağlayan Akakçe uygulaması Tamamen bedava ve tüm uygulama mağazalarında mevcuttur. Tüm fiyat karşılaştırma ve araştırma özelliklerinin yanı sıra mobil uygulama üzerinden sunulan barkod tarama özelliği ile alışveriş yaparken en uygun fiyatlı alternatifi bulmak için büyük kolaylık sağlıyor.

Ayrıca özel indirim duyuruları ve avantajlı marka kampanyalarına anında göz atabilirsiniz. Akakçe Twitter Ve Akakçe Instagram Sayfalarını da takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir