1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Gmail’e Mavi Tik Geliyor

Gmail’e Mavi Tik Geliyor
0

Google, bugünden itibaren Gmail’e mavi bir onay işareti gönderileceğini duyurdu. Güvenlik nedeniyle kapatılan bu özellik, kullanıcıların kendilerine e-posta gönderen şirketlerin gerçek hesapları olup olmadığını anlamalarını sağlayacak.

E-posta dolandırıcılıkları kullanıcılar için büyük tehlike oluşturmaya devam ederken, bugün bu konuda Google’dan bir hamle geldi. Şirket artık Gmail’i Twitter gibi platformlara benzer şekilde kullanıyor. mavi tik Göreceğiz duyurdu.

Google, 2021’de e-posta gönderenleri kontrol edecek Mesaj Tanımlaması için Marka Göstergeleri (BIMI) özelliği tanıttı. E-posta güvenliğini sağlamak için atılan bu adım, şirketlerin logolarını Gmail’e eklemesine olanak sağladı. İşletmeler için bugün çıkış yapan mavi tik, güvenlik önlemlerini de artırdı.

Mavi tik, e-postaların gerçek mi yoksa sahte hesaplardan mı geldiğini size bildirir.

Teknoloji devinin paylaştığı ekran görüntülerinde e-postayı gönderenlerin hemen yanında mavi tik işaretinin yer alacağı görülüyor. Bu bölümün üzerine geldiğinizde, e-postayı gönderen “onaylanmış” Bahsediliyor. Google, logolarını ekleyerek doğrulama yapan işletmelerin otomatik olarak mavi bir onay işareti alacağını ekledi.

Şirketin bu hamlesi, kullanıcıların E-postalarınız gerçek mi yoksa bir aldatmaca mı? Kasıtlı olup olmadığını anlamak daha kolay olacaktır. Phishing vakalarındaki hızlı artış göz önüne alındığında bu hamlenin güvenlik açısından oldukça faydalı olabileceğini söyleyebiliriz. Birkaç hafta önce, YouTube’dan olduğu anlaşılan kişileri hedef alan çok gerçekçi bir e-posta dolandırıcılığı gördüm.

İLGİLİ HABERLER

Bir YouTube dolandırıcılığı neredeyse gerçek gibi görünüyor: platformdan uyarı

gmail, Bugün başlamak hem iş hem de kişisel Google hesapları için mavi tik vermeye başladı. Dolayısıyla, önümüzdeki günlerde çoğumuz e-postalarımızda bu tür doğrulanmış hesaplar göreceğiz.

Kaynak:
https://workspaceupdates.googleblog.com/2023/05/expanding-gmail-security-BIMI.html

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir