1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google Arama’ya Gelecek Yeni Özellikler [Güncel]

Google Arama’ya Gelecek Yeni Özellikler [Güncel]
0

Google, arama motoruyla ilgili yeni özelliklerini duyurdu. Bu özellikler, kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirecek gibi görünüyor. Çünkü sonuçlar ve kaynaklar hakkında detaylı bilgilere ulaşmak her zamankinden daha kolay olacak.

ABD’li teknoloji devi Google’ın arama motoru son zamanlarda çok iyi bir deneyim oldu. teklif etme. Yaptığınız bir arama hakkında bazı makul sonuçlar gösteren arama motoru, daha sonra çıldırmaya başlar. Bu durum bir gün normale döner mi bilinmez ama Google Arama sonuçları iyileştirmek için Yardımcı olacak yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyorlar.

Resmi Google blogundaki yeni özelliklerden biri, aradığınız bir konuyla ilgili. farklı görüşlere Anında erişim sağlayacak gibi görünüyor. “Perspektifler” adı verilen yeni özellik, sonuçlar sayfasına aynı adı taşıyan bir bölüm ekleyecek. Bu bölüm, gazeteciler, uzmanlar veya konuya aşina diğer kişiler tarafından paylaşılan tweetler ve makaleler gibi içeriklerden oluşan bir koleksiyondur. onun derlemesi sunacak

Google’ın Insights özelliği şu şekilde görünecek:

Yukarıdaki örnekte, Oscar’ları ararken içgörüler özelliğinin nasıl çalıştığını görün. Twitter’da birkaç gönderiyle birkaç öğeInsights bölümünden kullanıcıya sunulur. Ancak burada önemli bir sorun var. Bilgin Eğer doğruysa nasıl anlaşılacak? Google sözcüsü Meghann Farnsworth şunları söyledi:

Sistemlerimiz, arama sorgunuza dayalı olarak farklı platformlardaki ilgili yayınları ve makaleleri arar. otomatik olarak tanımlar Bu sistemler, bir sonucun faydalı olup olmayacağını belirlemek için eldeki konu ile alaka, önem, dil, tazelik, uzmanlık ve güvenilirlik dahil olmak üzere bir dizi analiz gerçekleştirir. Bir bütün olarak Arama ve Haberler’de olduğu gibi, sistemlerimiz de yüksek kalitededir. güvenilir bilgi göstermek tasarlıyoruz İçeriğin politikalarımızı ihlal ediyor olabileceğini öğrendiğimizde, içeriği inceler ve uygun olduğunda arama özelliklerinden kaldırırız.

Gördüğünüz sonuçlar hakkında daha fazla bilgi edinebileceksiniz:

Google’ın üzerinde çalıştığı bir diğer yenilik de aramalarla ilgili. ayrıntıları göster. Yukarıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi, bir arama yaptığınızda, sonuçlarda çıkacak üç nokta simgesine dokunarak içeriğin kaynağını görebileceksiniz. Ayrıca arama sonucu eğer güvenliyse kullanıcıya da gösterilecektir.

İLGİLİ HABERLER

Son zamanlarda Google aramalarında garip virüslü siteler görmemizin nedeni

Başka bir paralel özellik yolda. Google’ın açıklamasına göre işlemleri kullanıcılar oluşturuyor. insanlar hakkında şimdi daha fazlasını öğrenebilirim. Diyelim ki ekibimizdeki bir yazarın içeriğini beğendiniz ve Google aramanız sonucunda o yazarın içeriğini buldunuz. “Yazar hakkında” bölümü ile söz konusu yazarın daha fazla makalesine ulaşmak daha kolay olacaktır.

Bir sayfa ile ilgili tüm sonuçlara anında ulaşılabilir.

Google arama motorundaki bir diğer yenilik de sitenin kaynakları hakkında detaylı bilgilere anında erişim. Bu özellik Bir URL sorgusu gerçekleştirerek Kullanılabilir. Diyelim ki Google’da Webtekno hakkında detaylı bilgi almak istiyorsunuz. Arama çubuğuna bir URL bıraktığınızda Webtekno ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgi Wikipedia’da, diğer kaynaklarda ve İnsanlar Webtekno hakkında ne düşünüyor? ortaya çıkaracak.

İLGİLİ HABERLER

Yapay zeka kullanıcıların kafasını karıştırmaya başladı: Bing, kullanıcı büyümesinde Google’ı geride bıraktı

Kaynak:
https://blog.google/products/search/google-search-new-fact-checking-misformation/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir