1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google Workspace Hizmetlerine Yapay Zeka Desteği Geldi!

Google Workspace Hizmetlerine Yapay Zeka Desteği Geldi!
0

Google; Dokümanlar, E-Tablolar, E-tablolar ve Gmail için yeni AI araçları kullanıma sunuldu. “Duet AI” markası altında bir araya getirilen bu özellikler, Google Workspace hizmetlerini bir asistana dönüştürecek.

ABD’li teknoloji devi Google’ın I/O 2023 etkinlikleri bomba gibi devam ediyor. Yapay zeka ile ilgili birçok duyuru yapan şirket, Ofis uygulamaları ve Gmail için de yeni özellikler duyurdu. Bu yeni özellikler hala geliştirilme aşamasındayken, kullanıcılar şimdiden heyecanlandı. Çünkü Google, tam anlamıyla ofis uygulamalarını Gmail ile birleştiriyor. asistana dönüşecek.

Yaklaşık bir ay önce sizlerle paylaştığımız haberimizde Google Docs’a metin yazdırma desteği getireceğimizi belirtmiştik. hakkında konuştuk. Bu AI destekli asistan, istediğiniz gibi metinler oluşturmanıza ve ardından bu metinleri düzenlemenize olanak tanır. Ancak ofis hizmetleri için tek yenilik doğru olmayacak Anlam.

Microsoft Office’i unutturacak Google özellikleri şu şekilde:

  • Google Dokümanlar’da düzenleme işlemleri Yapılabilir.
  • Google Slaytlar’ı kullanırken metinlerden Görüntüler oluşturulabilir.
  • Google E-Tablolarda Akıllı Sıralama ve proje yönetimi asistanları gelecek.

Henüz geliştirme aşamasında olan bu özellikler, Google’ın masaüstü uygulamalarını benzersiz bir noktaya getirecek. Ücretsiz olarak da kullanılabilen Microsoft Office satışları, Google ofis hizmetleri hasar görecek Öyle görünüyor.

“Sidekick” özelliği ile sayfalarca belge okumak zorunda kalmayacaksınız!

Google’ın desteklediği AI özelliklerinden biri “Arkadaş“. Bu özellik, Google uygulamalarındaki metni sizin için okuyup özetleyecek ve sorarsanız bir soruyu yanıtlayacaktır. Bir panel olarak görünecektir.. Bu özellik işleri kolaylaştıracak.

Gmail, e-posta oluşturmanıza yardımcı olacak!

gmail

Google’ın “Workspace” hizmetlerinden biri olan Gmail de yapay zekadan tam anlamıyla yararlanacak. Böylece kullanıcılar yapay zekayı kullanabilirler. e-posta yazabilirim. Ayrıca, Gmail’in yazma yardımcısı akıllı telefonlarda da kullanılabilir. Diğer taraftan; Gmail’den yapay zeka desteği sayesinde alınan bir e-postaya ayrıca cevaplanabilir.

E-posta adresinizin Dark Web’te paylaşılıp paylaşılmadığını öğrenebileceksiniz!

gmail

Google, Gmail’in güvenlik tarafına güçlü bir araç getirdi. Şirket, daha önce sadece One abonelerine sunduğu Dark Web izleme hizmetini tüm kullanıcılarının hizmetine sundu. ücretsiz Acıtıyor.

Özellikle birlikte, kullanıcılar e-postalarının karanlık ağda başka herhangi bir yerde paylaşılıp paylaşılmadığını ve dolayısıyla ele geçirilip geçirilmediğini öğrenebilecekler. Dark web üzerinden e-postanın yanı sıra ad, soyad, doğum tarihi ve adres gibi bilgiler de kontrol edilecek.

Toplantılara yetişemediniz mi? Google Meet size bir özet verecek!

Google Meet

Google’ın çevrimiçi toplantılara olanak sağlayan Meet hizmeti de kotasını yapay zekadan aldı. Bu hizmet için oluşturulmuş bir yapay zeka aracı, toplantı özetleri sunabilir Ve Google Meet toplantıları için nerede olduğunuz önemli değil. Çünkü yapay zeka istediğiniz bir şey. arkaplan sizin için oluşturabilir.

Google, tüm bu yeniliklere “Duet AI” adını verdi!

Google, I/O 2023’ün bir parçası olarak Workspace hizmetleri için yeni özellikler duyurdu.Düet AI“. Yani bu yazıda bahsettiğimiz tüm özellikler Duet AI kapsamında yayınlandı.

Artan dolandırıcılığa karşı bir önlem de var: Drive için “Spam” klasörü

Google sürücü

Google, özellikle Drive üzerinden artan kimlik avı saldırılarına karşı da önlem almaya başlıyor. Şirket, Drive hizmetine “Spam” klasörünün ekleneceğini duyurdu. Yeni klasör, tıpkı e-posta hizmetlerinde olduğu gibi, şüpheli kabul edilen veya tekrar tekrar gönderilen dosyaları içerecektir.

Bu sayede e-postada davet edildiğiniz dosyalara haberiniz olmadan girme ihtimaliniz minimuma indirilmiş olacaktır. Spam klasörüne düşen dosyalar 30 gün sonra otomatik olarak kalıcı olarak silinir.

İLGİLİ HABERLER

Google, ChatGPT Rival AI Tool Bard’ın Tüm Özelliklerini Açıklıyor: Sohbet Edebilir ve Resim Çizebilir

İLGİLİ HABERLER

Google, “Şimdiye Kadarki En Gelişmiş Dil Modeli” PaLM 2’yi Tanıttı: İşte GPT-4 Yarışmasının Yapay Zeka Özellikleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir