1. Anasayfa
  2. Youtube

Güney Kore’nin YouTube Kanalı Hacklendi

Güney Kore’nin YouTube Kanalı Hacklendi
0

Güney Kore hükümetinin resmi YouTube kanalı hacklendi. Kanalın adını değiştiren hackerlar, Elon Musk’a ait kripto para birimleri hakkında bir röportaj yayınladı.

Güney Kore’de olağanüstü bir şey oldu. Güney Kore hükümetine ait aktif olarak kullanılan bir tesis. YouTube kanalı kanalı, birkaç saatliğine bilgisayar korsanlarının eline geçti. Kanalın adını “SpaceX Invest” olarak değiştiren hackerlar, Elon Musk’a ait bir görsel oluşturdu. kripto para röportajı yayınladılar. Bilgisayar korsanlarının neden böyle bir şey yaptığı anlaşılamadı.

Güney Kore’nin köklü haber kaynaklarından Yonhap’ın haberine göre saldırı gerçekleşti. 3 Eylül Cumartesi Yerel saatle 03:30 civarında oldu. Hesabın giriş bilgilerini ele geçiren bilgisayar korsanları, önce kanalın, ardından Elon Musk’ın adını değiştirdi. Katar Ekonomik Forumu Etkinlikleri kapsamında Bloomberg çalışanı John Micklethwait’e verdiği röportajı yayınladılar.

Elon Musk o röportajda ne diyordu?

*Görüntü, Elon Musk’ın Katar Ekonomik Forumu’ndaki röportajından.

Elon Musk’ın Haziran 2022’deki açıklamaları o zamanlar bomba gibi gündemdeydi. Tesla ve SpaceX’ten kripto para yatırımları sahip olduğun Elon Musk’ı, Dogecoin’i (yıllardır bahsetmediği) anlatıyorDOGE) övmeye devam etti.

İLGİLİ HABERLER

Yandex Taksi Çağırma Hacklenen Uygulaması: Onlarca taksi ayrı ayrı çağrıldı [Video]

Çalınan kanal 4 saat sonra tekrar hükümetin eline geçti.

Yonhap raporuna göre, Güney Kore hükümeti YouTube kanalının saldırıya uğradığını söyledi. tam 3 saat sonra öğrendi. Bunun üzerine harekete geçen yetkililer saat 07:20 sıralarında hesabın kontrolünü yeniden ele geçirdi. Bilgisayar korsanlarının hedefleri ve kimlikleri, belirlenemedi.

youtube'u hacklemek

Olay ilk değil!

Yine Güney Koreli bir haber kaynağı olan JoongAng Ilbo’ya göre, Bu saldırı ilk değil. Bir haber servisine göre Güney Kore hükümeti tarafından kurulan diğer YouTube kanalları da hacklendi. Öyle ki son iki haftada üç hesap hacklendi. Google tarafından yapılan açıklamalarda söz konusu saldırılar doğrulandı. Şirket, ne oldu? araştıracak yeterince söylendi. Güney Kore hükümeti ise saldırılar konusunda sessizliğini koruyor.

Kaynak:
https://www.businessinsider.com/elon-musk-crypto-interview-streams-hacked-south-korean-governments-youtube-2022-9?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir