1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi ile Kavgalık Oldu [Video]

Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi ile Kavgalık Oldu [Video]
0

Hasan Can Kaya, Speakers programında yaptığı şaka nedeniyle Fırat Üniversitesi’ne dava açacak gibi görünüyor. Programda yer alan açıklamalar Fırat Üniversitesi tarafından hoş karşılanmadı. Elazığ Büyükşehir Belediye Başkanı bile olaya müdahil oldu.

Türkiye’de son yıllarda en çok konuşulan komedyenlerden biri. hasan can kaya ile Elazığ’da hizmet veren Fırat Üniversitesi, Exxen’de yayınlanan ‘Speakers’ adlı programla yüz yüze görüştü. Üniversite yönetimi, programda kullandığı sözler nedeniyle Hasan Can Kaya hakkında. yasal işlem başlatılacak duyurdu.

Biliyorsunuz Konuşmacılar: Hasan Can Kaya liderliğinde de bir grup insan toplanıyor tabiri caizse”canını al“. Bu bağlamda program boyunca hemen hemen her şeyin ciddiye alındığına şahit olacaksınız. Sadece Fırat Üniversitesi değil, en ünlü özel üniversiteler de Hasan Can Kaya dalga maddesi. Tartışmanın nedeni tam olarak bu.

Açıklamalardan önce The Speakers filminden o sahneyi izleyelim:

https://www.youtube.com/watch?v=TV6kLVQncwE

Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz gibi; Hasan Can Kaya, Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezun olmuş bir katılımcıyla konuşmakAma bilgisayarsız.“, “Abaküs ile yapıyorum.gibi ifadeler kullanır. Bu sözler salonda da bir kahkaha dalgası yaratır. Ancak Fırat Üniversitesi, Hasan Can Kaya ve Konuşmacılar gibi düşünmemek.

Fırat Üniversitesi resmi Twitter hesabından yapılan açıklama:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir