1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Her Yerde Kullanılabilecek Starlink Paketi Kullanıma Sunuldu

Her Yerde Kullanılabilecek Starlink Paketi Kullanıma Sunuldu
0

Starlink’in dünya çapında kullanılabilir Roam planı başlatıldı. Aylık 200$ olarak ücretlendirilen hizmet Türkiye’de tabi ki kullanılamıyor.

Uzay ulaşım şirketi SpaceX’in uydu internet projesi yıldız bağlantısıgeçtiğimiz günlerde dikkat çekici bir gelişme ile haberimize konuk oldu. Ekip, dünya çapında kullanılabilecek “Roaming” adlı yeni bir abonelik paketini test ettiğini duyurdu. Starlink bugün adını değiştirdi “YOLCU” olarak adlandırılacak olan hizmetini resmen başlattı.

Starlink internet sitesinde yer alan bilgilere göre Roam, artık isteyen tüm tüketicilerin kullanımına açıldı. 599 dolarlık internet alıcısını satın alan tüketiciler, ayda 200$ ödemek şartıyla Starlink Roam abonesi olabilir.

Roam, taşınabilir alıcılarla da kullanılabilir

Starlink’in açıklamasına göre Roam aboneleri, sabitlenmek isteyip istemediklerini seçebilecekler. taşınabilir alıcılar Satın alarak uydu internet kullanabilecekler. Tabii taşınabilir antenin fiyatının 599 dolar ile 2.500 dolar arasında değiştiğini de belirtmek gerekiyor. Peki ya Starlink? olmadığı ülkelerde Bu internet hizmetini kullanabilir miyim?

İLGİLİ HABERLER

Starlink para yatırma ücreti yüzde 90’ın üzerinde düştü (Türkiye dahil)

Starlink web sitesinden Roam aboneliği satın almak için Starlink’in aktif olduğu ülkelerden biri için anten siparişi vermek gerekmektedir. Yani Türkiye’den alıcı sipariş veremezsin. Keşke bir tanıdığın vasıtasıyla uydu alıcısı alıp üyelik açsaydın. Böyle bir senaryoda, hizmetten yararlanamayacaksınız. Çünkü Starlink web sitesinde, “aktif kapsama” vurgusu yapılır. Şirket, Türkiye’de aktif kapsama alanı sunmamaktadır.

Starlink hangi ülkelerde kullanılabilir?

Starlink kapsama haritası

Starlink’in interaktif kapsama haritasına baktığımızda uydu internet projesinin Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika’nın küçük bir bölümü ve Avustralya’da olduğunu görüyoruz. mevcut bunu görüyoruz. Türkiye’de hizmetin sunulduğu süre boyunca 2024 yılı işaretlenir. Hizmet Türkiye’ye geldiğinde nasıl kullanılacağı konusunda daha net bilgi alma fırsatı bulacağımıza inanıyoruz.

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk’ın Starlink’ine Rakip Amazon, Uydu İnternet Alıcılarını Tanıttı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir