1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

İddia: TikTok, ByteDance’tan Ayrılmayı Düşünüyor!

İddia: TikTok, ByteDance’tan Ayrılmayı Düşünüyor!
0

TikTok’un ABD baskısından kurtulmak için yeni bir fikri tartışmaya başladığı iddia edildi. TikTok’un bağımsız bir şirket olmak için ByteDance’ten ayrılmayı düşündüğü bildiriliyor.

Artık dünyanın en popüler sosyal ağlarından biridir. keneABD ile Donald Trump döneminden beri anlaşmazlık içinde. Üstelik bu mücadele Donald Trump’ın yerini alan Joe Biden döneminde de bitmedi. ABD’li yetkililer, Çinli geliştirici ByteDance’in kullanıcı verilerini Çin’e aktardığını, TikTok’un kapak olarak kullanıldığını ve ABD’ye karşı veri toplama Tartışıyorlar. Hatta ABD ve Kanada da bu nedenle devlet çalışanlarının TikTok kullanmasını engelliyor. yasaklı. Ayrıca TikTok, benzer nedenlerle Avrupa Birliği’nde bazı resmi kurumlar tarafından yasaklandı.

Bloomberg’in haberine göre TikTok, üst üste gelen bu yasaklama kararlarından kurtulmak için yeni fikri tartışmaya başladı. TikTok’un ByteDance ile bağlarını açıkladığı iddia edildi. kırılma potansiyeliyeni bir şirket gibi davranmayı düşünüyor. Belki hatırlayanlarınız vardır; Huawei, ABD yasağının ardından HONOR alt markasıyla bağları kesböylece Huawei’nin HONOR yasaklarından kurtulmuş olursunuz muaf olmak sağlamıştı. Aslında, TikTok’un yapmak istediği de tam olarak bu.

Peki bu fikir nasıl gerçek bir projeye dönüşecek?

Bu iddialar gerçeği yansıtıyorsa, TikTok ileride ByteDance’ten kaldırılacak. bağımsız bir şirket Şirketin genel merkezini ABD’de ve Avrupa Birliği ülkelerinden birinde açtığını görüyoruz. Bunun sonucu olarak”TikTok verileri Çin’e taşıyor” İddia teknik olarak çürümüş olurdu. Çünkü böyle bir hamleyle TikTok Çin ile bağlarını koparmış olacaktı.

Ama bu o kadar kolay değil!

Bloomberg iddiasının doğruluğu kesinlik kazanmadığından, onlar Çin boyutu. Böyle bir ayrılık, Çin hükümetinin onayını gerektirecektir. Bu onayın verilmesi halinde TikTok için çıkış kapısı açılmış olacak. Aksi takdirde TikTok, ByteDance’ten ayrılacak bu mümkün olmayacak. Bekleyip ne olacağını görmekten başka seçeneğimiz yok.

İLGİLİ HABERLER

FBI: TikTok savaşta Çin için bir ‘silah’ olabilir

İLGİLİ HABERLER

TikTok, Apple’a yeni bir savaş açtı: App Store bağlantıları yasaklanmaya başlıyor

Kaynak:
https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-03-14/tiktok-considers-divesting-from-bytedance-if-deal-with-us-fails#xj4y7vzkg

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir