1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Influencer’lar İçin LinkedIn Benzeri İş Ağı: Creatorland

Influencer’lar İçin LinkedIn Benzeri İş Ağı: Creatorland
0

Sosyal medya içerik oluşturucuları için LinkedIn benzeri bir platform geliştirildi. Creatorland adlı bu platform, etkileyicilerin bağlantı kurmasına, işbirliği yapmasına ve gelişmesine yardımcı olacak.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, içerik yaratımı Birçok insan için bir meslek haline geldi. Şimdi ise influencer olarak da adlandırabileceğimiz bu kişiler için yepyeni bir platform geliştirildi.

Yeni platform adı “yaratıcı ülke“. İlk olarak Aralık ayında çıkış yapan platform, en popüler iş ağı LinkedIn’e benzer bir rol oynuyor. İçerik oluşturucular ağlarını genişletebilir ve platform aracılığıyla birbirleriyle bağlantı kurabilir.

Creatorland şu anda sınırlı sayıda kullanıcıya açık

Şirketin açıklamasına göre şimdilik sadece misafir kullanıcılar platforma erişebilir. Ayrıca profil oluşturmak isteyenler kendi bilgilerini içeren formu doldurabilirler. bekleme listesi girebileceğinizi söylüyor.

Sessiz Aralık ayında tanıtılan Creatorland, ünlü Caroline Field ve Deaf Fraiser gibi TikTok ünlüleri de dahil olmak üzere birçok etkileyicinin desteğini şimdiden aldı. şirket için de TubeFilter’da Yapılan açıklamada platformun şu anda YouTube, TikTok, Instagram ve Twitch’te ortalama 200.000 takipçisi bulunuyor. 4000 kullanıcıya de bildirildi.

Creatorland’ın kurucusu ve CEO’su Brian Freeman da platformun yıl sonuna kadar kullanıma sunulacağını söyledi. 1 milyon içerik oluşturucu yapabileceğini düşündüğünü söyledi. Bir girişimci olarak LinkedIn’den çok yardım aldığını belirten Freeman, böyle bir fırsatı içerik üreticilerine getirmek istediğini söyledi.

Creatorland neler sunacak?

Influencerların ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanan platform, profesyonel bir ağ oluşturmak için sağlayacaktır. Bu insanlar bağlantılar kurabilecek ve yeni istihdam fırsatları bulabilecek. Ayrıca sektörün en başarılı isimleri ve liderleri de bu alanda gelişmek ve yeni şeyler öğrenmek isteyenlere yardımcı olacaktır.

Ayrıca içerik üreticileri, sosyal medya hesaplarını zorlu platform LinkedIn’deki profillerine bağlayabilirler. gerçek zamanlı istatistikler paylaşabilir İşbirliği için tercih ettikleri içerik kategorilerini ve ilgi alanlarını belirterek istedikleri profesyonellere ulaşabilecekler. Markalar ayrıca içerik üreticilerinin neler yaptığını görebilecek ve onlarla işbirliği yapabilecek.

Kaynak:
https://www.tubefilter.com/2023/04/11/creatorland-professional-networking-platform-creator-economy/

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir