1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, Reels ile Para Kazanma Programını Durduruyor

Instagram, Reels ile Para Kazanma Programını Durduruyor
0

Meta, Reels üreticilerine sunduğu bonus programını durdurma kararı aldı. Program yakın gelecekte revize edilmiş bir biçimde geri dönecektir.

Sosyal medya platformları, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için yaratıcılara ve tüketilebilir içeriğe bağlıdır. Bu, platformlar genelinde içerik üreticileri için bir fon yarışına neden olsa da, bugün metadan İlginç bir hareket geldi.

Meta, içerik oluşturuculara Instagram’da Reals sunar ikramiye kazanma programını durduracak açıkladı. İçerik üreticileri böylece ana gelir kaynaklarından birini kaybedecek.

Meta’dan açıklama geldi: Program farklı bir tasarımla geri dönecek

Meta, Business Insider’a yaptığı açıklamada bozuldu. Makaralar Oynat Programını geliştirmek için testi genişlettiğini paylaştı. Ancak şirket, hem Facebook hem de Instagram’daki programı şimdilik durdurduğunu söyledi.

Program, yaratıcılara tamamen veda etmeyecek. Şirket, programı daha hedefli bir şekilde geri getirmenin yollarını arayacağını söyledi. Ancak bu planların ne zaman tamamlanabileceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

2021 yılında hayata geçirilen program, içerik üreticilerini ikiye böldü. Bazı üreticiler sadece bir ay içinde 35 bin dolar Bazıları inanılmaz para kazandıklarını söylerken, örneğin 100 dolar yaklaşık olduğunu söyledi.

Reels Play programı henüz ABD dışındaki ülkelerde uygulanmadı.

İLGİLİ HABERLER

Meta bombayı patlatıyor: Twitter Rival sosyal platformu geliyor!

Kaynak:
https://www.businessinsider.com/instagram-facebook-pause-reels-us-play-bonus-money-creators-program-2023-3

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir