1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, Reels’e Yepyeni Özellikler Getiriyor

Instagram, Reels’e Yepyeni Özellikler Getiriyor
0

Instagram’ın influencer üretim tesisi olan Reels bölümü artık daha fazla influencer çekmek için güncellendi.

Instagram’ın TikTok’tan çaldığı Reels özelliği, şu anda platformun en büyük kazananı. Sadece Reels’i paylaşarak etkileyici olan binlerce insan var. Ancak Reels editörü, bundan önce kullanımı biraz karmaşık bir araçtı.

Instagram’ın getireceği yeni güncelleme ile Reels editörünü kullanmak artık çok daha kolay hale gelecek. Yani aslında bir nevi herkes daha kolay influencer olma potansiyeline sahip olacak söyleyebiliriz. Peki Reels editörüne gelen yeni özellikler neler?

Instagram Reels editörünün kullanımını kolaylaştıran yeni tasarım

Instagram’da viral olmak ve büyük bir izleyici kitlesini çekmek isteyen Reel yaratıcıları, Meta’nın “trend olan hedef” dediği şeyi en iyi sesleriyle kullanmalı ve hashtag’leri kontrol edebilecekler ve bu sekmeye panodan erişebilecekler.

başkalarının bir şarkıyı kaç kez kullandığını görebilecek ve kendi makaralarınıza ses ekleyebileceksiniz veya daha sonrası için kaydedebilirsiniz. Bu, içerik oluşturucuların herhangi bir zamanda Reels’te nelerin popüler olduğunu anlamalarına ve böylece trendlerden yararlanabilmelerine yardımcı olacaktır. TikTok içerik oluşturucularının bu uygulamada neyin trend olduğunu belirlemesi oldukça kolay, bu nedenle bu, Instagram için önemli bir güncelleme.

İLGİLİ HABERLER

Instagram’a Yüksek Kaliteli Video ve Fotoğraf Nasıl Yüklenir (Tüm Telefonlar İçin Geçerlidir)

Instagram, içerik oluşturuculara videolarının nasıl performans gösterdiğine dair daha ayrıntılı bir fikir vermek için Reels içgörü sayfasını güncelleyecek. Görüntüleyenlerin her bir fragmanla nasıl etkileşime girdiğini daha iyi anlamak için, izlemenin ötesinde toplam izlenme süresi ve ortalama izlenme süresi görüntüleyebileceksiniz.

Çoğu izleyici bir videonun belirli bir noktasında vazgeçiyor gibi görünüyorsa, içerik oluşturucuların kitlesinin gördüğü şey budur. daha az umursuyorsun öğrenmelerine ve gelecekteki Reels videolarında ayarlamalar yapmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca sizi belirli bir Makaradan takip etmeye başlayan kişileri gösteren bildirimler alacaksınız. Öyleyse, “Ben bir Instagram içerik üreticisi olacağım, sponsorluklar alacağım ve çalışacağım” diyorsanız, şimdi tam zamanı.

Kaynak:
https://www.engadget.com/instagram-redesigns-the-reels-editor-to-make-it-easier-to-use-163739758.html?src=rss&guccounter=1

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir