1. Anasayfa
  2. Teknoloji

İnternet ‘İndirme’ Hızı Nasıl Artırılır?

İnternet ‘İndirme’ Hızı Nasıl Artırılır?
0

Günümüz hayatının ana oyuncularından biri olan internet, yüksek hızlara ulaşılamadığında adeta bir işkenceye dönüşebiliyor. İndirme hızını olabildiğince yüksek tutabilmek için kablolu bağlantı kullanmamız, gereksiz uygulamaları kapatmamız ve neye ihtiyacımız olduğunu iyi bilmemiz gerekiyor.

Neredeyse tüm insanlığın eli haline gelen internet, gezegenin geri kalanıyla iletişim de dahil olmak üzere her alanda hayatımızı kolaylaştırıyor. Ne yazık ki her internet kullanıcısının sağladığı hız, varlığı kadar önemli. yüksek hızlara erişim sağlayamaz. Bu durumun birçok varyasyonu vardır. Bunlardan biri bulunulan lokasyonda sunulan hizmetin değişimi iken diğeri satın alma hızıdır. maksimum verimlilikle kullanılamaz olmak.

Günlük hayatınızda sadece sosyal ağlarda internette vakit geçirin, Dizi, film ve benzeri içerikler İnterneti gezinmek için kullanan kişilerin bile yüksek hıza ihtiyaç duyduğu bu dönemde, kullanıcıların interneti ideal hızlarda kullanabilmeleri için yapabilecekleri bazı işlemler bulunmaktadır.

İndirme hızı nasıl artırılır?

  • Satın aldığınız hıza erişebildiğinizden emin olun
  • Kablosuz bağlantı kullanıyorsanız modem konumunuzu iyileştirin
  • Kullanılmayan teknoloji cihazlarının ağ bağlantısını kesin
  • Kullanmadığınız uygulamaları açık tutmayın
  • Bağlantı kabloluysa, daha tutarlı bir bağlantı için bir LAN kablosu kullanın.
  • Kullandığınız modem ödediğiniz hızı desteklemiyorsa yeni bir modem alın.
  • Satın aldığınız hız ihtiyaçlarınız için yeterli değilse, İnternet Servis Sağlayıcı (ISS) şirketinizle iletişime geçin.
  • Satın aldığınız hıza erişebildiğinizden emin olun

Satın aldığınız yetersiz paket dışında ödediğiniz hıza ulaşamayabilirsiniz. Ücretini ödediğiniz hizmetin vaat edilen hızına ulaşıp ulaşamayacağınızı kontrol etmek için Speedtest.net Vay hızlı.com benzer siteleri kullanabilirsiniz.

Kablosuz bağlantı kullanıyorsanız modem konumunuzu iyileştirin:

Modem

Akıllı cihazlarımızın neredeyse tamamı internete kablosuz olarak bağlıdır. Hal böyleyken en önemli detaylardan biri de modemimizin konumudur. Modemin sinyalleri sağlıklı bir şekilde dağıtabilmesi ve İndirme hızı Ortamın en merkezi yerine yerleştirilmelidir. Böylece, tutarlı bir internet bağlantısı için bir adım daha ileri gidilebilir.

Kullanılmayan teknoloji cihazlarının ağ bağlantısını kesin:

WiFi sinyali

Aynı ağa bağlı olan ancak kullanmadığınız cihazlar bilginiz dışında internet bağlantınızı kullanabilir.Cihazlardaki uygulamaların otomatik olarak veya cihaza gelecek bir güncelleme ile güncellenmesi kaçınılmazdır. internet bağlantınız olumsuz etkilenmemek için. Kullanılmayan cihazların ağ bağlantısının kesilmesi önerilir.

Kullanmadığınız uygulamaları açık tutmayın:

Uygulama kapatma ekranı

Arka planda bilgisayar ve diğer akıllı cihazlardaki uygulamaları açık tutmak bizim için iyi olmayabilir. Arka planda yenilenen her uygulamanın internetinizi kullanma izni vardır. ağ bağlantınızı zorlar. Gereksiz uygulamaları bilgisayarınızda ve akıllı cihazlarınızda bulundurmanız bu olasılığı ortadan kaldırır.

Bağlantı kabloluysa, daha tutarlı bir bağlantı için bir LAN kablosu kullanın:

ağ kablosu

Kablosuz bağlantı yararlı olsa da belirli koşullar altında tutarlı olmayabilir. Özellikle online platformlarda dizi, film ve benzeri içerikleri izlerken kablosuz ağdaki bir dalgalanma hayal kırıklığına ve kablolu bağlantı ile kablosuz bağlantı arasındaki farka neden olabiliyor. İndirme hızı Aradaki fark genellikle bir uçurum olabilir. Tüm bunlardan mümkün olduğunca kaçınmak için kablo bağlantısı seçmenizi öneririz

Kullandığınız modem parasını ödediğiniz hızı desteklemiyorsa yeni bir modem satın alın:

modem girişleri

Modemler kendi içinde gruplara ayrılmıştır. Yalnızca bazı modemler ADSL bazı modemler yüksek hızlı altyapılar için uygundur. Kullandığınız modem satın aldığınız hızı desteklemiyorsa boşuna faturalandırılırsınız. Bu durumda yeni bir modem almak sorununuzu çözecek tek şey olacaktır. İnternet hizmeti aldığınız firmayı arayarak modem değişim seçeneklerini sorgulayabilirsiniz.

Satın aldığınız hız ihtiyaçlarınız için yeterli değilse, İnternet Servis Sağlayıcınız (ISS) ile iletişime geçin:

modemler

Yukarıdaki tüm öğelere ek olarak, satın aldığınız paket ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. günlük kullanımdan daha yoğun internet kullanımı Eğer öyleyse, standart paketler kullanıcıyı tatmin etmeyecektir. İhtiyaçlarınıza yeterli olmayan bir paket kullanıyorsanız, İnternet Servis Sağlayıcınız ile iletişime geçerek değiştirmenizi öneririz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir