1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Kamera İnceleme Sitesi ‘DPReview’ Kapatılıyor

Kamera İnceleme Sitesi ‘DPReview’ Kapatılıyor
0

Amazon’un toplu işten çıkarmaları, dünyanın en popüler kamera incelemesi ve forum sitesi olan DPReview’ın sonunu getirdi. Yapılan açıklamada sitenin 10 Nisan’da kapatılacağı duyuruldu.

dünyanın en büyük şirketlerinden biri Amazon2022-2023 dönemini pek iyi geçirmiyor. Çünkü şirket, teknoloji dünyasındaki diğer şirketler gibi küçülmeye gitti. Bu içerikte; Ocak ayında yapılan açıklamalara göre Amazon bünyesinde çalışan çalışanlar, 18 bin kişi O kovuldu. Bu işten çıkarma, Amazon tarihteki en büyük toplu işten çıkarma tarihe girdi. Birkaç gün önce yapılan açıklamada, 9 bin kişi daha kovulacağını açıkladı.

Tüm bunlar olurken işten çıkarılan 27 bin kişiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yayınlarından bazıları, Amazon tarafından kurulan dünyanın en popüler kamera inceleme ve forum sitesi olarak biliniyor. DPİnceleme için çalıştığı ortaya çıktı. Amazon tarafından yapılan resmi açıklamada sitenin önümüzdeki dönemlerde de duyurulacağı belirtiliyor. kapanacak ifade etti.

25 yıllık içerik tarihe geçecek

İlk olarak 1998’de kullanıma sunulan web sitesi için reklamı yapılan terim 10 Nisan. Kullanıcılar o gün gelene kadar siteye içerik yüklemeye devam edecekler. Ancak 10 Nisan’dan itibaren siteye yeni içerikler yükleniyor. bu mümkün olmayacak.

İLGİLİ HABERLER

Amazon 9 bin çalışanını daha işten çıkarıyor: Yakın zamanda işten çıkarılan çalışan sayısı 27 bini geçecek!

Peki sitedeki içerikler ne olacak?

DPReview’deki açıklamaya baktığımızda bugüne kadar yapılan tüm kullanıcı işlemlerini görebiliriz. 6 Nisan’a kadar indirilebilir Bahsedildi. Bu tarihten sonra indirmeler artık mümkün olmayacaktır. Öte yandan, site 10 Nisan’da “engellendikten” bir süre sonra Sadece oku erişilebilir kalacak. Yani mevcut içerik bir süreliğine erişilebilir olacak. Ancak sınırlı süre dolduğunda DPReview’e yüklenen içeriğe erişim mümkün olmayacaktır. Yani 25 yıl büyük veritabanıtarihin tozlu raflarına gömülecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir