1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Meta’nın Twitter Benzeri Platformu 2023 Yazında Çıkıyor

Meta’nın Twitter Benzeri Platformu 2023 Yazında Çıkıyor
0

Meta, Twitter’a rakip olacak metin tabanlı bir uygulama geliştiriyor. Bu uygulamanın çıkış tarihi ve Meta’nın platformu nasıl tanıtacağı ortaya çıktı.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta,Şehrin dijital pazarıTwitter’ın hakimiyetine meydan okuyabilecek yeni bir sosyal medya uygulaması üzerinde çalışıyor. P92 Kod adlı uygulamanın, kullanıcıların ilgi alanlarıyla ilgili güncellemeleri zamanında paylaşmalarına olanak tanıyan merkezi olmayan, metin tabanlı bir platform olduğu söyleniyor.

Popüler dijital medya oynatıcı kaydeden Matt Navara Twitter’da paylaşılan bir gönderiye Bu Meta platformuna göre bilinen çıkış tarihi oldu. Hatta Meta, bazı Instagram etkileyicilerinden erken erişim daveti talepleri almaya başladı.

2023 yazında erken erişime açılması planlanan platformun özellikleri neler olacak?

Kod adı P92 olan bu platformun kendi uygulaması olacak, ancak Instagram ile de entegre olacak. Instagram kullanıcıları, Instagram’da takip ettikleri influencer’lar bu platformda hesap açtıklarında bildirim alacaklar ve o platformda kolayca takipçi kazanabilecekler.

Film ve TV oyuncuları içinüreticilere, yazarlarayönetmenler, dizi yapımcıları, sporcular ve komedyenlere Meta’ya odaklanarak, uygulamaya erken erişim sağlamak için davet istekleri almaya başladı.

İLGİLİ HABERLER

Windows 11’e gelen Facebook widget’ı ve Dosya Gezgini geliştirmeleri

meta şu anda yüksek profilli takipçileri olan etkileyiciler ve ünlüler Erken erişim sağlamak ve uygulamayı herkese açıklanmadan önce denemek için çalışıyoruz. Bunun dışında arayüzün nasıl olacağına dair henüz bir bilgi yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir