1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Microsoft, Bing’in ChatGPT Özelliğine Reklam Ekleyecek

Microsoft, Bing’in ChatGPT Özelliğine Reklam Ekleyecek
0

Microsoft’un Bing chatbot’una reklamların ekleneceği açıklandı. Ayrıntılı bir açıklama olmasa da yayınlanan ekran görüntüleri, reklamların nasıl görüneceğine biraz ışık tutuyor.

ABD’li teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz günlerde kendi arama motoru Bing’i piyasaya sürdü. ChatGPT entegrasyonu getirilmiş. Günümüzde bu özellik birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Şirket, bu fırsatı değerlendirerek Bing chatbot hakkında bir karar aldığını duyurdu. Microsoft’un üst düzey yöneticilerinden Yusuf Mehdi tarafından yapılan açıklamada, sohbet botu ilan eklenecektir ifade etti.

Yusuf Mehdi, Bing’in ChatGPT entegrasyonuna tam olarak ne tür reklamların ekleneceğine dair bir şeyler söylüyor. o söylemedi. içerik sahipleri için daha fazla para kazanmak Bir yol bulunacağını kaydeden yönetici, chatbot reklamlarının nasıl görüneceğine dair bir örnek paylaştı.

Chatbot reklamlarınız şöyle görünecek:

Yusuf Mehdi’nin paylaştığı örnek, chatbot reklamlarının açık bir yapı içerisinde olacağını göstermektedir. Sorguya yakın konularda gösterilecek reklamlar aslında standart arama sonuçlarındaki reklamlardır. benzeyecek.

İLGİLİ HABERLER

Google’ın en büyük rakibi Bing, ChatGPT desteğiyle günlük 100 milyon kullanıcıya ulaşıyor

Sınır.’e açıklama yapan bir Microsoft sözcüsü, yeni Bing’in hala raflarda olduğunu söyledi. test aşamasında hatırlattı. Kullanıcıların göreceği reklam arayüzünün bu nedenle değişebileceğini kaydeden sözcü, en iyi deneyimi nasıl sunacakları konusunda çalıştıklarını söyledi.

Başka bir ekran görüntüsü, reklamların can sıkıcı olmayabileceğini gösteriyor!

bing reklamı

Debarghya Das adlı bir geliştirici, Bing sohbet robotunun reklamları nasıl göstereceğine dair bir eğitim sağladı. ekran görüntüsü bölünmüş. En ucuz Honda otomobilini sorgulamak için yapay zeka aracını kuran Das, aldığı yanıt sırasında iki yere (İsim 1 bölümü) reklam eklendiğini gördü. Bing’in chatbot reklamları bu şekilde gösterilirse, kullanıcılar için büyük bir hit olur. sorun olmayacak. Ancak, reklamların her yerde bulunması, bıkmış bir kullanıcıyı Bing’den uzaklaştırabilir.

İLGİLİ HABERLER

Microsoft, kullanıcının ‘en çok aranan özelliğini’ Bing AI botuna getiriyor

Kaynak:
https://blogs.bing.com/search/march_2023/Driving-more-traffic-and-value-to-publishers-from-the-new-Bing

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir