1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Microsoft, ChatGPT Kullanan Rakiplerini Tehdit Etti

Microsoft, ChatGPT Kullanan Rakiplerini Tehdit Etti
0

Microsoft’un, kendi AI araçlarını Bing’de yerleşik ChatGPT kullanarak eğiten rakiplerini tehdit ettiği iddia edildi. Haberlere göre Microsoft, alternatif arama motorlarının yapay zeka araçlarını kullanmaya devam etmesi durumunda veri paylaşımını durduracağı konusunda uyarıda bulundu.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft arama motoru bingher zaman Google’ın gölgesinde kalmıştır. Ancak Open AI’a milyarlarca dolar yatırım yapan teknoloji devi, duyurulduğu anda milyonlarca kullanıcıya ulaşan ChatGPT’yi Bing’e dahil ederek uçuşa geçti ve kullanıcı sayısı yüz milyonlara ulaştı.

Görünüşe göre Microsoft, bu AI becerilerinin Bing’den ayrılmasını istemiyor ve aslında bu konuda ciddi şekilde endişeli. Çünkü paylaşılan son haberlere göre Microsoft, Bing verilerini kullanan alternatif arama motorlarından Bing’in yapay zeka araçlarını kullanmamalarını açıkça istedi. tehditkar yaptı.

“Alternatif Arama Motorları Kendi Yapay Zekalarını Bing Kullanarak Eğitir”

İLGİLİ HABERLER

ChatGPT’yi eleştiren onaylanmış bir makale ChatGPT’nin kendisi tarafından ortaya çıktı!

DuckDuckGo, Yahoo gibi arama motorları, bir şey aradığınızda kendi verilerine ek olarak Bing’ten de veri çeker. Yani bir bakıma, Yahoo! bazı arama sonuçları Bing’den alınmıştır. Elbette, bu arama motorları, Bing arama sonuçlarını görüntülemek için Microsoft tarafından lisanslanmıştır. Peki ya AI araçları?

Bloomberg haberine göre Microsoft bu konuda alternatif arama motorlarına çizgi çekiyor ve şirketleri yapay zeka araçlarını kullanmaya devam ederse Microsoft arama verilerine erişmelerini tamamen engeller. e karşı uyarmak. Microsoft’un bu uyarıyı iki arama motoru için yaptığı iddia ediliyor.

Microsoft, ortaklarla çalışmaya devam edeceğini söyledi

ördek yavrusu

Bu arama motorlarından hangisi olduğu açıklanmadı. her halükârda ÖrdekÖrdek GitYou.com, Neeva gibi arama motorlarının kendi AI araçlarını tanıttığını biliyoruz. Aslında, Google’ın duraksadığı yer burasıdır. Teknoloji devi, bu arama motorlarının kendi yapay zeka araçlarını Bing’in yapay zeka araçlarını kullanarak eğitmesini istemiyor.

Konuyla ilgili Bloomberg’e konuşan bir Microsoft sözcüsü, alternatif arama motorlarından bahsetti. veri paylaşım politikalarını sürdürecekleriniolası bir politika ihlaline karşı iş ortakları ile temas halinde olduklarını belirtti. Sözcü, herhangi bir ortaklığın sonlandırılıp sonlandırılmayacağını ifade ederken, gelecekte geri gelmek ve yeni çalışma yolları bulmak için iletişim kurmaya devam edeceklerini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

ChatGPT artık tam internet erişimine sahip: sipariş verebilir, istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz!

Kaynak:
https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-03-25/microsoft-threatens-to-restrict-bing-data-from-rival-ai-search-tools?sref=ExbtjcSG

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir