1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Microsoft Edge’e Yeni Özellik: Workspaces!

Microsoft Edge’e Yeni Özellik: Workspaces!
0

Microsoft, Edge internet tarayıcısında yeni bir özelliği test etmeye başladı. “Çalışma Alanları” olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcıların bir veya daha fazla sekmeyi diğer kullanıcılarla paylaşmasına ve bunları ortak olarak görüntülemesine olanak sağlayacak.

ABD’li teknoloji devi Microsoft, Chromium tabanlı internet tarayıcısı marj çok önemli bir hamle yaptı. Önizleme sürümünde uygulamaya yeni bir özellik ekleyen şirket, bu özellikle kullanıcıların Edge sayfalarını diğer kullanıcılarla paylaşmasına olanak tanıyor. paylaşmak olanak sağladı. Hayatı kolaylaştıran bu özelliğin detaylarına gelin daha yakından bakalım.

Microsoft’un Çalışma alanları (Workspaces) adını verdiği yeni özellik, bir veya bir grup sekmenin derlenip başka bir kullanıcıyla paylaşılmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, Edge’in başka bir kullanıcıya vereceği bir bağlantıyı paylaşırsa, o kullanıcı da aynı sekmeleri tutacaktır. görme veüzerinde çalışabilir. Bunların hepsi gerçek zamanlı olacak.

Kullanımı kolay olacak

Yukarıdaki ekran görüntüsünde Edge’in yeni özelliğini görüyorsunuz. ekranın Sol üst oyuna Eklenecek yeni bir buton bu fonksiyonun çalışmasını sağlayacaktır. “Yeni oluştur” seçeneğine tıklayarak, kullanıcı bu seçeneğe bir başlık ve renk atayacaktır. Bu, çalışma alanını oluşturacaktır.

Edge çalışma alanlarının özellikleri

Bir sonraki adımda, kullanıcı hangi bağlantının veya bağlantıların paylaşılacağını belirleyecektir. Bu işlemi tamamladıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeDavet etmekKullanıcı, “” seçeneğine tıklayarak Edge tarafından sağlanan bağlantıyı arkadaşlarıyla paylaşacaktır. Bu süreç tamamlandığında, işbirlikçi çalışma alanı tüm kullanıcılara açılacak.

Yeni Microsoft Edge özelliği

Microsoft’un açıklamalarına göre bu özellik, kullanıcı gizliliğini korumak devam etmek. Bu içerikte; şifreler ve indirmeler, koleksiyonlar ve tanımlama bilgileri gibi hassas içerikler diğer kullanıcıların eline geçmeyecektir. Ayrıca, e-posta gibi hassas içerik barındıran web siteleri bu özelliğin kapsamında değildir. paylaşılamaz.

Peki bu özellik ne yapacak?

İşten veya okuldan arkadaşlarla ortak bir projede Diyelim ki çalışıyorsunuz. Bu özellik, tüm çalışma arkadaşlarının aynı web sayfası üzerinde aynı anda çalışmasını mümkün kılacaktır. Teams veya Zoom’daki ekran paylaşma özelliğinden ayıran en büyük özellik, tarayıcıyı görüntüleyen kullanıcıların da üzerinde işlem yapabilmesidir.

Edge Workspaces özelliğini deneyimlemek istiyorsanız, Burada Bağlantıyı kullanarak erken erişim isteği oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir