1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Microsoft Teams’e Avatarlar Geliyor

Microsoft Teams’e Avatarlar Geliyor
0

Microsoft Teams üzerinden konuşmalarda kullanılabilecek yeni avatarların tüm kullanıcıların kullanımına açılacağı açıklandı. Üstelik bu avatarlar kamera olmadan da kullanılabiliyor.

Günümüzde birçok internet kullanıcısı için gizlilik ve mahremiyet Çok önemlidir. Bunun için internette kullandığımız araçlardan biri de avatarlardır. Temelde “imaj” anlamına gelen avatarlar dijital dünyada bizleri temsil etmektedir.

rağmen ZuckerbergFacebook Meta ve insanları yapın metaverse’ye Toplamaya çalıştı ama pek başarılı olamadı. Öyle görünüyor Microsoft yakında bize TAKIMLAR dijital kopyalarını kullanıma sunacaktır.

Yeni 3D avatarlar çok yakında herkesin kullanımına sunulacak

2022 sonbaharında Microsoft Teams Teknik erişim programına İlgili kişilere sağlanan özellik, toplantılarda kullanılmak üzere 3 avatar oluşturulmasına olanak sağladı. İlk olarak Kasım 2021’de bir blog gönderisinde yayınlandı Şirketin dijital danışmanlık hizmetleri CTO’su John Roach Şirketin duyurduğu özelliğin nihayet tüm kullanıcıların kullanımına sunulacağı açıklandı.

Mayıs ayından itibaren tüm Teams kullanıcıları tarafından kullanılabilir özelliği olan kullanıcılar kameraya ihtiyaç duymadan avatarlarını kullanabilirler. Kamera kapalıysa konuşma tarzına ve ses tonuna bağlı olarak. otomatik hareket eden avatarlartoplantıdaki insanlara daha gerçekçi bir deneyim yaşatacak. Kamera açıkken avatarlar hareketlerinizi tam olarak taklit edebilmek için.

Özellikle hibrit çalışma modelinde daha fazla ifade özgürlüğü sağlanması planlanmaktadır. Avatar görünümleri ve kıyafetleri de kullanıcılar tarafından anında düzenlenebilir.. Ayrıca Teams mağazasından indirip kullanabileceğimiz birçok aksesuar var.

Ayrıca Microsoft, yakında Meta Quest VR gözlüğü için de kullanıma sunulacak olan Teams uygulamasında bu avatarların 3 boyutlu olarak kullanılacağını da belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

Microsoft, ChatGPT’yi bugünkü haline getirmek için yüz milyon dolar değerinde süper bilgisayarlar inşa ettiğini duyurdu

Microsoft yetkilileri gelecekte Teams’in avatar sistemini daha da geliştirmek istediklerini belirtmişlerdir. bu avatarları tüm Microsoft uygulamalarına entegre etmeyi planladıklarını da belirtti.

Kaynak:
https://www.techradar.com/news/metaverse-style-avatars-are-now-available-in-microsoft-teams

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir