1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Programsız JPG – PNG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Programsız JPG – PNG Dönüştürme Nasıl Yapılır?
0

JPG dosya formatında bir görseliniz varsa, dosyanın kalitesi veya boyutu nedeniyle onu PNG dosya formatına dönüştürmek isteyebilirsiniz. Elbette tersi de mümkündür. Bu işlem için kullanabileceğiniz birçok program var ancak bunlarla uğraşmak istemiyorsanız ücretsiz JPG to PNG dönüşümü için kullanabileceğiniz web sitelerine gelin daha yakından bakalım.

Günümüzde görüntüleri depolamak için kullanabileceğimiz birçok farklı dosya formatı vardır ve her birinin kendine has özellikleri vardır. Ancak bazen söz konusu görüntüyü kullanmak için farklı bir dosya biçimine ihtiyaç duyarız ve işte burada devreye girer. JPG’yi PNG’ye dönüştürme gibi işlemler Aktif. JPG’den PNG’ye dönüştürme, en sık kullanılan dosya dönüştürme işlemlerinden biridir.

Tabii ki, JPG’yi PNG’ye veya tam tersine dönüştürmek için Adobe Photoshop ve hatta Microsoft Paint’i kullanabilirsiniz. Ama bu tür şeyleri her zaman yapmıyorlar derseniz, kırk yılda bir lazım olur, bunu sizin yerinize saniyeler içinde, ücretsiz yapacak birçok farklı site var. Gelin Program olmadan JPG’yi PNG’ye dönüştürme, hangi dönüştürme siteleri var? Hadi daha yakından bakalım.

Yazılım olmadan PNG’yi JPG’ye veya JPG’yi PNG’ye dönüştürmek için kullanabileceğiniz web siteleri:

 • aspos
 • dönüştürücü
 • IMG’yi seviyorum
 • JPG’den PNG’ye
 • herhangi bir dönüşüm
 • Soda PDF’i
 • bölge 11
 • Akıllı PDF
 • Ücretsiz çevrimiçi dönüştürücü
 • Canva

Kayıt yok, başvuru yok: aspos

En kolay JPG’den PNG’ye dönüştürme hizmetlerinden birini sunan Aspose’a kaydolmanız veya indirmeniz gerekir. Herhangi bir uygulama indirmenize gerek yok. Mobil web tarayıcınızda veya masaüstü web tarayıcınızda Aspose web sitesini açtıktan sonra tek yapmanız gereken dönüştürmek istediğiniz dosyayı yüklemek ve dönüştürmek istediğiniz formatı seçmek. Dönüştürülen dosyayı tek tıkla cihazınıza indirebilirsiniz.

Aspose web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En popüler hizmetler arasında: dönüştürücü

dönüştürücü

İnternet dünyasının en popüler dönüştürme hizmetlerinden biri olan Convertio web sitesinde JPG’yi PNG’ye de dönüştürebilirsiniz. Web sitesini açtıktan sonra yüklemek istediğiniz dosya biçimini ve dönüştürmek istediğiniz dosya biçimini seçin. Sürükle bırak veya Dosya seç düğmesi ile Dosyayı sürükleyip bıraktıktan sonra JPG dosyanız dosya boyutuna göre değişen bir süre sonunda PNG dosyasına dönüştürülecektir. Tek yapmanız gereken tıklayıp cihazınıza indirmek.

Convertio web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bulut depolama hizmetlerinden dosyaları açın: IMG’yi seviyorum

IMG'yi seviyorum

Ekstra özellikler olmadan JPG’den PNG’ye dönüştürme yapmak istiyorsanız I Love IMG sitesi tam size göre, siteyi açın, dönüştürmek istediğiniz dosyayı sürükleyip bırakın, bu kadar basit. Dönüştürmek istediğiniz dosyalar Google Drive veya Dropbox aracılığıyla da açabilirsiniz. Aynı anda birden fazla dosyayı da dönüştürebilirsiniz.

I Love IMG web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Toplu dönüştürme: JPG’den PNG’ye

JPG'den PNG'ye

Kullanıcılarına birçok farklı dosya formatı arasında dönüştürme hizmeti sunan JPG to PNG sitesinin en dikkat çekici özelliklerinden biri de toplu dönüştürme yapabilmesidir. siteyi açtıktan sonra 20 adede kadar dosya yükleyin Hepsini aynı anda istediğiniz dosya formatına dönüştürebilirsiniz. Dilerseniz dönüştürülen dosyaları tek tek veya hepsini birden bir ZIP dosyası olarak alabilirsiniz. 50 MB’tan büyük dosyalarınızı bile dönüştürebilirsiniz.

JPG to PNG sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Büyük dosya boyutu: herhangi bir dönüşüm

herhangi bir dönüşüm

Any Conv sitesinin tam bir dönüşüm uzmanı olduğunu söylemek mümkün. JPG’yi PNG’ye dönüştürmenin yanı sıra dosyalarınızı birçok farklı formata dönüştürebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek herhangi bir dosya formatına dönüştürmek mümkündür. Herhangi bir dönüştürme, dönüştürmek istediğiniz dosyanın boyut sınırı için de dikkate değerdir. Site başına maksimum 100 MB boyutuna kadar dosyaları dönüştürebilirsiniz.

Any Conv web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İndirme bağlantısını oluşturun: Soda PDF’i

Soda PDF'i

Adından da anlaşılacağı gibi Soda PDF, PDF dönüştürme konusunda uzmanlaşmış bir web sitesidir, ancak gelişmiş dönüştürme özellikleri sayesinde JPG’yi PNG’ye de dönüştürebilirsiniz. Dönüştürülen dosyayı doğrudan Google Drive veya Dropbox gibi bulut depolama hizmetlerine aktarabilir veya cihazınıza indirebilirsiniz. 24 saat indirme bağlantısı oluşturarak E-posta ile paylaşabilirsiniz.

Soda PDF web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Hızlı ve güvenli: bölge 11

bölge 11

Tamamen ücretsiz olan 11zon, kullanıcılarına günde sınırsız kez JPG’yi PNG’ye dönüştürme olanağı sunuyor. Güçlü altyapısı sayesinde dönüşümleriniz hızlı Web sitesinin en dikkat çekici özelliklerinden biri dönüştürdüğü dosyaları kendi sunucularına yüklememesidir. Böylece maksimum güvenlik sunan 11zone üzerinden birkaç dosyayı aynı anda dönüştürmek mümkündür.

11zon web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Güvenlik önce gelir: Akıllı PDF

Akıllı PDF

Kullanabileceğiniz en kolay JPG’den PNG’ye dönüştürme hizmetlerinden birini sunan Clever PDF ile sadece iki adımda herhangi bir dosya formatını herhangi bir dosya formatına dönüştürebilirsiniz. Web sitesini açın, dosyayı yükleyin, dönüştürmek istediğiniz formatı seçin ve işlemi başlatın. Dönüşüm sürecinden sonra güvenliğe önem veren bir site olduğu için Yüklemiş olduğunuz dosyalar 30 dakika sonra otomatik olarak silinmektedir. İsterseniz işlem sonrası yüklediğiniz dosyayı sunucudan silebilirsiniz.

Clever PDF web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yüzlerce format arasında dönüştürme yeteneği: Ücretsiz çevrimiçi dönüştürücü

Ücretsiz çevrimiçi dönüştürücü

Herhangi bir kayıt olmadan JPG’yi PNG’ye en kolay şekilde dönüştürebileceğiniz sitelerden biri olan Online Converter Free. 250 farklı dosya formatı arasında dönüştürebilirsiniz. Siteye yüklediğiniz tüm dosyalar 24 saat içerisinde otomatik olarak silinmektedir. Cihazınızdaki dosyalara ek olarak, Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama hizmetleri aracılığıyla dosyaları açabilir ve dönüştürebilirsiniz.

Çevrimiçi Dönüştürücü Ücretsiz web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Resmi Düzenle: Canva

Canva

Canva, kullanıcılarına JPG’den PNG’ye dönüştürmeden çok daha fazlasını sunar. Diğer hizmetlerde olduğu gibi Canva’da da herhangi bir görseli herhangi bir dosya formatına dönüştürebilirsiniz ancak görseli dönüştürme işleminden önce düzenleyebilirsiniz. Resmi yükledikten sonra Görüntüyü kırpabilir, aydınlatmasını ayarlayabilir ve rengi düzenleyebilirsiniz. Üstelik görsellerin arka planını kaldırarak hazır filtreleri kullanabilirsiniz.

Canva web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

JPG’yi PNG’ye dönüştür Programsız yapabileceğiniz bazı siteleri listeledim. ve öne çıkan özelliklerinden kısaca bahsetti. Listemizde daha önce kullandığınız web siteleri varsa, deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir