1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Reddit, Discord Benzeri Sohbet Kanallarını Tekrar Duyurdu

Reddit, Discord Benzeri Sohbet Kanallarını Tekrar Duyurdu
0

Reddit, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak sohbet edebileceği Discord benzeri kanalları yeniden başlattı. Bu kanallar, farklı konulardaki ayrı sohbet odaları olarak alt dizinlere dahil edilecektir.

Reddit, sohbet odaları özelliğini platforma yeniden getirdi ve bu sefer ciddi görünüyor. Sohbet kanallarının, belirli bir alt dizin içinde mesaj göndermenin yeni bir yolu olması amaçlanmıştır. Temel fikir, sohbet kanalının Discord veya Telegram gibi bir alan olması ve subreddit üyeleriyle gerçek zamanlı sohbet edebilmenizdir.

Reddit’in zaten Canlı Sohbet adlı bir özelliği var, bu özellikle herkes yeni bir gönderi oluşturabilir ve ardından bu gönderide sohbet edebilir. Sohbet kanalları biraz farklıdır. Platformun yaptığı açıklamaya göre sohbet kanalları Alt dizindeki kalıcı alanlar Eşsiz bir sohbet odası olması amaçlanmıştır.

Sohbet kanalları nasıl çalışacak?

Sohbet kanalları şimdilik yalnızca mobil cihazlarda ve yalnızca belirli alt dizinlerde kullanılabilir. Reddit şu anda 100.000’den az üyeyle sohbet ediyor 25 küçük ve orta ölçekli topluluk Test ettiğini söylüyor, ancak zamanla sohbet kanallarını diğer alt dizinlere genişletmeyi planlıyor. Reddit, yeni özelliği alan 25 kanalı listelemedi, ancak sohbet kanallarının kademeli olarak diğer alt dizinlere yayılacağını söyledi.

Bu, Reddit’in platforma bir sohbet özelliği eklemeye çalıştığı ilk sefer değil. Şirket, topluluk sohbeti özelliğini ilk olarak 2018’de başlattı, ancak popüler olmadığı için geri çekti. 2020’de tekrar yerleşik sohbet odaları eklemeye çalıştım ama özelliği yalnızca bir gün sonra çevrimdışı duruma getirdi. Bunun nedeni, Sohbeti Başlat simgesinin her alt dizin üzerinde görünmesine neden olan bir hataydı. O sırada Reddit, özelliği kullanıma sunarken birkaç hata yaptığını ve sohbetleri kontrol edemediği için modları kızdırdığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Marvel, son Ant-Man filminin tüm senaryosunu sızdırdığı için bir Reddit kullanıcısına dava açıyor

Reddit, bu sefer işlerin farklı olduğunu söylüyor. Şirket, geçmiş deneyimlerine dayanarak moderatör odaklı bir yaklaşım benimsediğini söylüyor. Bu, modlara kendi sohbet kanallarını ve konuşmaları yönetmek için kullanabilecekleri bir dizi araç vermek anlamına gelir. Bakalım nasıl olacak?

Kaynak:
https://www.theverge.com/2023/4/28/23702527/reddit-chat-room-channels-discord

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir