1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Reels, Instagram’da Geçirilen Süreyi Ciddi Oranda Artırdı!

Reels, Instagram’da Geçirilen Süreyi Ciddi Oranda Artırdı!
0

Meta, kullanıcıların Instagram’da geçirdikleri sürenin Reels sayesinde %24 arttığını duyurdu. Öte yandan Reels hisselerinin son altı ayda ikiye katlandığı da belirtildi.

Instagram, WhatsApp ve Facebook gibi popüler küresel uygulamaları bünyesinde barındıran Meta, 2023’ün ilk üç ayına ilişkin kazanç raporunu paylaştı. Şirket, son üç çeyrekteki düşüş trendini yıldan yıla %3’lük gelir artışı bildirerek sonlandırdı. .

CEO Mark Zuckerberg, bu büyümedeki en büyük rolün Instagram’ın TikTok benzeri kısa video hizmeti olduğunu söyledi.rulmanAyrıca Reels, çıktığından beri Instagram’da. harcanan önemli zaman Artış olduğunu da belirtti.

Reels sayesinde Instagram’da geçirilen süre %24 arttı

Zuckerberg’e göre yapay zeka destekli içerik önerileriyle Reels özelliği kullanıma sunulduğundan bu yana kullanıcıların Instagram’da geçirdikleri süre azaldı. %24 arttı kurulmuş. Milyarder CEO, tavsiye ve sıralama sistemlerine yaptıkları yatırımların bu başarıya büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi.

Ünlü iş adamı, Reels videolarının ne kadar ilgi gördüğüne dair de açıklamalarda bulundu. Zuckerberg’e göre, kullanıcılar Günde 2 milyardan fazla bu tür videolar paylaşım. Bu sonuncusu altı ayda iki katına çıkar bir artışı gösterir. Öte yandan Meta CFO’su Susan Li de Reels’in platforma katkısından çok memnun olduklarını ve insanların kısa video formatını beğendiklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Meta, ne kadar para kazandığını ortaya koyuyor: Zuckerberg’in metaverse takıntısının şok edici bedeli ortaya çıktı

Kaynak:
https://techcrunch.com/2023/04/26/meta-says-time-spent-on-instagram-grew-24-thanks-to-tiktok-style-ai-reel-recommendations/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir