1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Sosyal Medyada Fotoğraflarınız İçin Poz Önerileri

Sosyal Medyada Fotoğraflarınız İçin Poz Önerileri
0

Sosyal medya platformlarında paylaşacağımız fotoğrafların en önemli noktası poz verme şeklimizdir. İşte tam bu noktada bu yazı elinizden tutacak, nasıl poz vereceğiniz konusunda size yol gösterecek ve sosyal medyada paylaştığınız fotoğrafları daha güzel hale getirmenize yardımcı olacak!

Sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri, ne zaman manzaralı bir yere gitsek ya da arkadaşlarla buluşsak aklımıza ilk gelen şeylerden biri oldu. fotoğraf çekmek olur. Aslında fotoğraflarımızı çekerken doğru ışık ve güzel bir arka plan gibi unsurlar bizim için büyük önem taşır. İşlem bununla da kalmıyor, fotoğraf çekildikten sonra fotoğraf düzenleme uygulamalarından yapılan küçük ayarlamalar ve efektlerle de fotoğrafımızı taçlandırıyoruz.

Ancak sosyal medya platformlarında paylaşacağımız fotoğrafların en kritik noktası biz poz verirken. Şimdi birlikte yeni anılar biriktirirken çekeceğimiz fotoğraflara geçelim. yeni pozlar Hadi bulalım!

Fotoğraflarınız için en iyi resim önerileri:

 • 15. Dik durun
 • 14. Daha uzun görünmenizi sağlayın
 • 13. Ayaklarınıza dikkat edin
 • 12. Ayakta durmak istediğinizde vücut hatlarınızı gizlemeyin
 • 11. Kendi hamlelerinizi yapmaktan çekinmeyin
 • 10. “Bir süre oturarak, hep ayakta poz verelim, nereye kadar?” diyenlere
 • 9. Boynumuzun duruşuna dikkat edelim
 • 8. Kaldırımlar ve merdivenler bazen cankurtaran olabilir
 • 7. Enerjinizi ifade edin
 • 6. Ya ifade edecek enerjim yoksa?
 • 5. Eski bir çizgi film karakterini hatırlamaya ne dersiniz?
 • 4. Yaz mevsimlerinden biridir, plaj pozumuz nasıl olmalı?
 • 3. Hep fotoğraf çekecek miyiz?
 • 2. Ayakta dururken ve poz verirken ellerini nereye koyacağını bilemeyenler için
 • 1. Son zamanların popüler fotoğrafı

15. Dik durun

Bazen fotoğraf çekerken en önemli kuralı unutuyoruz. Ayakta çekilen fotoğraflar Her ikisi de daha özgüvenli görünmenizi sağlayacak ve fotoğrafınızın güzelliğini bir adım öteye taşıyacak!

14. Daha uzun görünmenizi sağlayın

Uzun görünmek

Dik duruşunuzu koruyarak ve bir bacağınızı biraz daha öne uzatarak poz verirseniz boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir. Fotoğrafı çeken kişiden biraz eğilerek fotoğrafınızı çekmesini isteseniz bile nefis olur! Bunun gibi boyunuz daha uzun görünecek ve daha estetik bir görüntü elde edebileceksiniz.

13. Ayaklarınıza dikkat edin

ayak pozisyonu

Genelde poz verirken yaptığımız en büyük hata; bacaklarımız düz olmamalı! Bacakları düz tutmak da fotoğrafın güzelliğini azaltan durumlardan biridir. Bacaklarımızı düz tutmak yerine, vermek istediğimiz poza göre biraz sağa veya sola çevirebiliriz. Böylece daha estetik bir görünüme kavuşabiliriz. Bir duvarın önünde fotoğraf çekeceksek ayaklarımızı arkamızdaki duvara dayayabilir veya yerde oturuyorsak ayaklarımızı kameraya biraz çapraz olarak yerleştirip bir ayağımızı kendimize doğru çekebiliriz. ve diğerinin üzerine biraz daha uzatın. Bu şekilde biraz farklı bir poz elde edebiliriz.

12. Ayakta durmak istediğinizde vücut hatlarınızı gizlemeyin

Vücut hatlarını gizlemek

Fotoğraf çekerken yaptığımız bir diğer hata ise Vücudumuzun hatlarını gizlemek olur. Düz duracağınız bir duruşla kalçanızı biraz sağa veya sola doğru kaldırabilir, en azından bacaklarınızın arasında biraz mesafe bırakabilirsiniz. Böylece fotoğrafta vücut hatlarınız dikkat çekecek ve daha güzel bir görüntü elde edebileceksiniz.

11. Kendi hamlelerinizi yapmaktan çekinmeyin

yürürken poz vermek

Fotoğraf çekilirken bir fotoğraf bulamazsanız, yürürken fotoğraf çekmeyinonu deniyorum Bu noktada fotoğraf çekerken biraz yavaşlamak ve düz yürümeyi unutmamak çok önemli. Güzel bir yol veya bina bulursanız böyle bir fotoğraf çekmeye çalışın, güzel olacağından hiç şüphemiz yok!

10. “Bir süre oturarak, hep ayakta poz verelim, nereye kadar?” diyenlere

oturma pozisyonu

Ayakta durma pozisyonlarının biraz zahmetli olduğunu düşünüyorsanız, oturarak çektiğimiz fotoğraflarda Nasıl fotoğraf çekebileceğimize bakalım. “Fotoğrafımı çeker misin?” dediğinizde ellerimizi nasıl konumlandıracağımızı bilemeyebiliriz. arkadaşlarınızla masada otururken. Ellerimizle yüz hatlarımızı kapatmak yerine parmak uçlarımızla çenemize ufak bir dokunuşla fotoğrafımızın daha çok beğenilmesini sağlayabiliriz.

9. Boynumuzun duruşuna dikkat edelim

Dikey boyun

Poz verirken dik durmanın ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik ama buna benzer bir unsur daha var ki gözden kaçırılmaması gereken; boynumuz bükük veya öne değil, dik ve dik durmalı! Hazır olduğuna göre söyleyeyim; Dik durduğunuz fotoğraflarda kendinizi zorlamayın. Duruş olarak buna dikkat edin ama gülüşünüz ve bakışınız her zaman en güzel haliyle yüzünüzde olsun!

8. Kaldırımlar ve merdivenler bazen cankurtaran olabilir

merdiven resmi

Oturup fotoğraf çekebileceğiniz bir diğer yer ise güzel bir binanın önü. kaldırım veya sevdiğiniz bir merdiven Belki. Burada otururken bacaklarınızı biraz öne çekip hafif çapraz oturmanız iyi olabilir. Ayrıca sırtınızı duvara yaslamak da seçenekler arasında!

7. Enerjinizi ifade edin

enerjik adam

Son zamanlarda sosyal medyada rastladığım bir diğer poz trendi de doğal olarak var olan durum. enerjiniz ve duygularınız. Bu ifade ile ilgili. Bu poz “bilmiyormuş gibi al” değil, gerçekten bilmiyormuş gibi çekilmiş fotoğraflardan oluşuyor diyebiliriz. Gülerken, dans ederken, tek ayak havadayken, dönerken veya havada zıplarken çekilen fotoğraflar doğal görünmenizi sağlayacak ve sosyal medya hesabınıza farklı bir hava katacak!

6. Ya ifade edecek enerjim yoksa?

uzağa bakıyor

Haklısın tabi bazen böyle dönemlerden geçebiliyoruz. Böyle zamanlarda düşünceli ruh halinizi yansıtmak için uzağa bakarken poz vermek verebiliriz Belki bazı efektler yapabilir ve ruh halinizi yansıtabilirsiniz.

5. Eski bir çizgi film karakterini hatırlamaya ne dersiniz?

Bambi

Bambi’yi hatırlıyor musun? resim hakkında Bambi ellerimizi tutuyor! Önce dizlerinizi bükün ve sonra ayağa kalkın. Böyle oturduğun fotoğrafın sosyal ağlarda giderek daha fazla görünmeye başladı. Bize söyle!

4. Yaz mevsimlerinden biridir, plaj pozumuz nasıl olmalı?

Suyun konumu

Büyük üçlü kum ve güneş derken, fotoğraf çekimi başladığında tabi ki yukarıda bahsettiğim Bambi pozunu kullanabilirsiniz ama bu sefer biraz farklı bir şey söyleyelim; suya göğüs hizasından girin ve kollarınızı suyun üzerine kaldırın Bu, fotoğraf çerçevesinin daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

3. Hep fotoğraf çekecek miyiz?

sevdiklerinizle fotoğraf çekin

Tabii ki değil! Sevdiklerimizle hatıralar biriktirmeyi ne kadar sevsek de bu anları ölümsüzleştirmeyi sevmekte haklıyız. Böyle anlarda çekeceğiniz fotoğraflarda yan yana durup kameraya gülümsemek yerine o anın atmosferinde poz vermeyi deneyebilirsiniz. Biraz daha aktif ol, biraz daha hevesli ol Fotoğrafınızın güzelliğine güzellik katacak!

2. Ayakta dururken ve poz verirken ellerini nereye koyacağını bilemeyenler için

El resmi

Poz vermekte zorlanan biriyseniz, çoğu zaman ellerini nereye koyacaksın ile problemleriniz var. Bunu ortadan kaldırmak için bir kolunuzu beline dolayın ve diğer kolunuzla saçlarınıza dokunun. Bu sayede odalara daha hoş bir görüntü verebilirsiniz.

Bu konuda verebileceğimiz bir diğer öneri ise tek elle. herhangi bir yeri tutup diğer elini beline koymak. Bu poz çoğu zaman cankurtaran olabilir, aklınızda bulundurduğunuzdan emin olun!

1. Son zamanların popüler fotoğrafı

oturma pozisyonu

Farklı bir oturma pozisyonu arıyorsanız, Sosyal ağlarda yoğun talep gören bu poz, denemek. Bir ayağınızı ileri bir ayağınızı geri attığınızda güzel fotoğraf kareleri elde edeceğinize eminiz! Bu pozu yaparken duruşunuzun yanı sıra bakışlarınızın ve yüz hatlarınızın da dikkat çekeceğini vurgulayalım.

Resimlere gelince yazımızın sonuna geldiğimizde; kullanılan mekan, ışık ve efekt gibi birçok unsurdan. Fotoğrafta çok önemli demeyelim. Ayrıca kullanıcılar genel olarak keskin fotoğrafları daha çok sevdikleri için fotoğraf kalitesi de göz ardı edilmemelidir.

Sürekli gelişen sosyal medya sektöründe poz vermenin ve fotoğraf çekmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Umarız bundan sonra yakalamak istediğiniz tüm anlarda bu pozları kullanırsınız ve sosyal medya beğenileriniz fırlar!

Fotoğraf: bir

Sosyal medya uygulamalarında kullanacağınız görselleri en ideal şekilde nasıl düzenleyeceğinizi de bu içerikten okuyabilirsiniz:

İLGİLİ HABERLER

Tüm sosyal medya uygulamaları için ideal görsel boyutları ve bunları hazırlamak için ipuçları

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir