1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Spotify ile Birlikte Kullanabileceğiniz Uygulamalar

Spotify ile Birlikte Kullanabileceğiniz Uygulamalar
0

Dünyanın en popüler müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify, kullanıcılarına her geçen gün yeni bir özellik sunsa da 3. parti uygulamaları kullanarak dinleme zevkinizi artırmanız mümkün. Spotify ile kullanabileceğiniz bazı uygulamalara daha yakından bakalım.

Spotify’ın sadece 2006 yılında kullanıcılara sunulan bir müzik dinleme platformu olduğunu söylemek yeterli değil. Çünkü bugün baktığımızda Yüz milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan Spotify, Müzik dünyasının nabzının attığı platform haline geldi. Birçok yeni sanatçı burada tanınıyor ve usta sanatçılar artık yeni parçalarını ilk kez bu platformda hayranlarının beğenisine sunuyor.

Spotify gelişmiş bir algoritma kullandığı için kullanıcılarına her zaman tam olarak istedikleri şarkıları verir. Her gün yeni özellikler sunsalar da bazen kullanıcılar için yeterli olmuyor. İşte burada Spotify ile kullanabileceğiniz üçüncü parti uygulamalar devreye giriyor. Gelin Spotify ile kullanmak, müzik keyfinizi artıracaktır. En iyi uygulamalardan bazılarına daha yakından bakalım.

Müzik keyfinizi artırmak için Spotify ile kullanabileceğiniz uygulamalar:

 • Sihirli Çalma Listesi
 • devam
 • spotify
 • Çift
 • Bakmak
 • Sanatçı Gezgini
 • oynatma listesi yöneticisi
 • reddedildi
 • kaset
 • girişimciler

En sevdiğiniz şarkılara benzer şarkıları keşfedin: Sihirli Çalma Listesi

Magic Playlist, yeni şarkılar keşfetmek isteyen kullanıcılar için özel olarak geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulamayı açtıktan sonra En sevdiğiniz şarkıları arayın veya seçin. Seçimlerinize bağlı olarak, en iyi öneri seçenekleri saniyeler içinde görünür. Tek tek kim dinler derseniz, şarkıların 30 saniyelik versiyonlarını dinleyerek yeni denizlere çok daha hızlı yelken açabilirsiniz. Tabii ki sevdiklerinizi de öneriler arasına kaydederek yeni seçenekler geliştirebilirsiniz.

Magic Playlist uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En çok dinledikleriniz için yıl sonunu beklemeyin: devam

Spotify’ın her yıl sonunda çıkardığı sanatçıların, şarkıların, çalma listelerinin çoğunu seviyoruz değil mi? Bu verileri görmek için artık yıl sonunu beklemenize gerek yok. çünkü Replayify uygulamasını kullanarak aylık, 3 ay, 6 ay gibi farklı dönemlerde en çok hangi sanatçıyı veya şarkıyı dinlediğinizi görebilirsiniz. Kabul edelim, yeni kurulan şirketlerle çıkmak harika bir yol olurdu.

Replayify uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Artık tekrarlanan şarkılar yok: spotify

Oynatma listelerini hobi olarak yapanlardan mısınız? Yol, yemek, ders çalışma, dans vb. için farklı kategorilerde çalma listeleri oluşturduğumuzda bazen kafamız karışıyor. aynı listeye aynı şarkılardan üç beş tane koyabiliriz. Bu liste yalnızca bugün veya yarın düzenlersem kalır. Spotify Dedup uygulamasıyla artık olmayacak. Spotify Dedup, çalma listenizde tekrar eden şarkıları bulup size gösterir ve size düzenleme seçenekleri sunar. Daha sonra listeyi beğeninize göre düzenleyebilirsiniz.

Spotify Dedup uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En sevdiğiniz sanatçılardan benzer sanat eserlerini keşfedin: Çift

Herkesin hayran olduğu bir sanatçısı vardır ve biz genellikle yeniliğe kapalıyız. Ama öyle bir zaman gelir ki farklı şeyler dinlemek isteriz. Dubolt’un devreye girdiği yer burasıdır. Sanatçıyı ararken Dubolt’a hayran kalırsınız. bunun gibi en iyi seçenekleri göreceksiniz. Şarkıların 30 saniyelik versiyonları ile kısa sürede daha fazla şarkı keşfedebilirsiniz. Ayrıca filtreler aracılığıyla şarkıları vokal, tempo, akustik ve ritmik özelliklerine göre sıralayabilirsiniz.

Dubolt uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha önce hiç duyulmamış milyonlarca şarkı var: Bakmak

Spotify’ı yıllardır kullanıyorum, dinlemekten vazgeçemediğim şarkı yok sanıyorsanız yanılıyorsunuz çünkü o platformda var. Bir kez bile çalınmamış 4 milyondan fazla şarkı var. ve sayısı her geçen gün artıyor. Bu şimdiye kadar keşfedilmemiş şarkıları, Forgotify uygulamasını kullanarak bulabilirsiniz. Kim bilir belki de hayran olacağınız yeni sanatçı bu milyonlar arasında kaybolanlardan biridir?

Forgotify uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sanatçıya göre göz atın: Sanatçı Gezgini

Aynı sanatçının aynı şarkılarını tekrar tekrar dinlemekten sıkıldıysanız ama aynı zamanda o sanatçıya gerçekten hayransanız Artist Explorer uygulaması tam size göre. Uygulamayı açtıktan sonra arama çubuğuna gidin. En sevdiğiniz sanatçıyı yazıp aradığınızda, aynı türden sanatçıları ve şarkıları göreceksiniz. Beğenip beğenmediğimi merak ediyorsanız şarkının tamamını değil de 30 saniyelik kısa versiyonunu dinleyerek çok daha hızlı bir keşfe çıkabilirsiniz.

Artist Explorer uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Çalma listelerini düzenlemenin en kolay yolu: oynatma listesi yöneticisi

Kaç kayıtlı oynatma listeniz var? Bazılarımız onlarca! Tamam, ama artık bazılarını o liste halinde dinlemek istemiyoruz. Başla ve organize ol desek de işin içinden çıkılmaz. Artık Çalma Listesi Yöneticisi ile mümkün. Playlist Manager’ın akıllı araçları sayesinde Birkaç basit dokunuşla çalma listelerinizi düzenlemenizi sağlar. Üstelik bazı otomatik ayarları kullanarak listenizi sürekli güncel tutmanız da mümkün.

Playlist Manager uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kes şu müziği Muhittin Abi: reddedildi

Spotify müzik dinleme platformunu kullanan herkes kendi çalma listelerini oluşturabilir ve diğer kullanıcılarla paylaşabilir. Bu listelerden birini dinlerseniz, dinlemek istemeseniz bile aynı sanatçının veya şarkının tekrar tekrar geldiğini fark edeceksiniz. Bu şarkıları manuel olarak atlamak yerine Reddedilenler uygulamasını kullanın. Uygulamada sanatçının, şarkının veya albümün adını seçerek o şarkının bir daha asla görünmemesini sağlayabilirsiniz. Unutulmaz şarkıları da engellenenler listenize ekleyebilirsiniz.

Reddedildi uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şarkıyı resme göre ara: kaset

Record Player uygulaması, müzik ve görüntüler arasında bir köprü kurar. İnstagramda gezinirken diyelim Harika bir albüm kapağı gördünüz ama adını bulamıyorsunuz. Hemen uygulamaya yüklersiniz ve tüm albüm karşınıza çıkar. Dahası var. Çekici bir sanatçının fotoğrafını buldunuz ama adını bilmediğiniz için şarkılarını bulamıyorsunuz. Resmi uygulamaya yükledikten birkaç saniye sonra, sanatçının şarkılarını ve onlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi göreceksiniz. Aramalarınızdan kendi dijital arşivinizi oluşturabilirsiniz.

Record Player uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni listeleri hızla keşfedin: girişimciler

Herkes kendi çalma listesini oluşturmaya başladı. Çalma listesinin iyi mi kötü mü olduğunu anlamaya çalışarak zaman kaybediyoruz. Thirtify sayesinde kaybedecek bir saniyemiz yok çünkü ilgilendiğiniz çalma listesini uygulama üzerinden açıp 30 saniyelik versiyonları dinleyebilir ve dinlemeye devam edip etmemeye karar verebilirsiniz. Bir kaç tane var. Partiniz için bomba gibi bir çalma listeniz varsa, onu Thirtify’da açabilir ve en canlı bölümleri veya koroları girişler ve benzeri şeyler olmadan çaldırabilirsiniz.

Thirtify uygulamasını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dünyanın en popüler müzik akışı platformu Müzikten aldığınız keyfi artırmak için Spotify ile kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan bazılarını listeledik. Listemizde kullandığınız uygulamalar varsa deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir