1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Starlink, Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ve Fiyatı Ne Olacak?

Starlink, Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ve Fiyatı Ne Olacak?
0

Elon Musk’ın ünlü uzay şirketi SpaceX’in en büyük keşiflerinden biri olan Starlink, geçtiğimiz günlerde küresel kapsama açıldı. Starlink Türkiye’ye ne zaman gelecek? Fiyat ve hız ne olacak? Bütün bu sistem nasıl çalışıyor?

Dünya çapında hızlı internet erişimi sağlamak için geliştirilen Starlink 54’ten fazla ülkede 1 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

Ukrayna savaşının gidişatını değiştirmek ve 6 Şubat depremlerinden sonra Elon Musk’ın arama ve kurtarma çabalarını desteklemek için Yalnızca Türkiye’ye erişim sağlar Starlink Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım: Starlink Projesi nedir?

Starlink, yörüngedeki binlerce uydu aracılığıyla gezegenimizin etrafında dolaşıyor. organize Ve hızlı İnternet sağlayabilen bir internet hizmeti.

Proje aynı zamanda denizlerin ve okyanusların altından geçen fiber kablolara benzetilebilir. sabote edilemez Ve Elbette İnternet akışı sağlamayı amaçlamaktadır.

dünyadan 550 kilometre yükseklikte Yakın yörüngeye yerleştirilen uydular savaş gibi nedenlerle vurulmadığı sürece bu amaca ulaşılacak gibi görünüyor.

Proje kapsamında bugüne kadar 3580’den fazla uydu gönderildi. hedef uydu sayısı 12 bin Ancak zamanla SpaceX bu sayıyı artıracaktır. 42 bine kadar Kaldırmaya karar verebilecekleri varsayılmaktadır.

Starlink Türkiye’ye ne zaman gelecek, maliyeti ne kadar olacak?

Starlink 2024'te Türkiye'ye gelecek

Yıllar önce 2022 yılında ülkemize geleceği tahmin edilen ancak gelmeyen Starlink, 2024’te Türkiye’ye tam kapasite gelmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk’ın uydu internet şirketi Starlink Türkiye’ye ne zaman geleceğini açıkladı.

Hizmetin küresel hizmeti, hizmet verilen ülkelerde Sınırsız veri Ve 50-500Mbps internet hızı ile aylık iki yüz tutma. Fiyat değişmezse, hizmet aylık olarak Türkiye’deki cari döviz kuru üzerinden ödenecektir. yaklaşık 3800 türk lirası tutabilir

Ek olarak, 499 ABD doları tutarındaki araç kiti ücretinin geçerli oran üzerinden ortalaması alınır. 9500 Türk Lirası tutulması da mümkündür.

Projenin hem artıları hem de eksileri var. Popüler Starlink’in sunduğu internet bağlantısının hızı nedir?

yıldız bağlantısı

Starlink, hızlı internet sağlama iddiasına rağmen kendisinden iki kat daha hızlı olan fiber internet ile rekabet edemiyor. fiber internet 1000 Mbps’ye kadar hız sunarken, Starlink şu anda en büyüğü 500 Mbps’de dışarı çıkabilir

Starlink, pazarımıza girdikten sonra herhangi bir fiyat değişikliği yapılmadığı takdirde aylık ücret ödeyecektir. 200$ ücret ile Piyasayı çok etkilemeyebilir.

Proje tüm gezegeni kapsamasına rağmen, hizmetin tam kapasitesi sadece Devletlerin isteği ve izni ile ve Starlink’in henüz Türkiye’de tam kapasite hizmet lisansı bulunmamaktadır.

Hiçbir kablo gerekmiyorsa, Starlink nasıl çalışır?​

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir