1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Steve Jobs’ın Hayatını Öğrenebileceğiniz Kitap

Steve Jobs’ın Hayatını Öğrenebileceğiniz Kitap
0

Apple’ın kurucu ortağı ve teknoloji dünyasının en önemli girişimcisi Steve Jobs için çok büyük bir kaynak yaratıldı.

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs’un ailesi ve arkadaşları tarafından kuruldu.Steve Jobs Arşivi‘ hayatlarında ilham arayanlar için ücretsiz bir kaynak oluşturdu. Platform, Steve Jobs’ın hayatını kendi ağzından kronolojik olarak öğrendiğimiz bir e-kitap yayınladı.

Tamamen bedava E-kitap formatında yayınlanan e-kitapta, Jobs’ın kariyerini inşa ederken yaptığı açıklamalardan e-postalarına, konuşmalarından röportajlarına kadar pek çok yerden alıntılar yer alıyor. Bu bölümler, Jobs’ın hayatını baştan sona tek tek öğrenmemizi sağlıyor. Ayrıca kitapta daha önce yayınlanmamış bölümler de var.

İşte Steve Jobs’un hayatıyla ilgili yorumlarından bazı alıntılar:

Steve iki yaşındayken. Daha sonra bilgisayarları “zihnin bisikleti” olarak adlandırmaya başladı.

“Silikon Vadisi’nde büyüdüm. Ben beş yaşındayken ailem San Francisco’dan Mountain View’a taşındı. Babam transfer oldu ve Silikon Vadisi’nin tam kalbindeydi, yani her yerde mühendisler vardı. Silikon Vadisi o zamanlar hala çoğunlukla meyve bahçelerinden ibaretti -kayısı bahçeleri ve erik bahçeleri- ve burası gerçekten bir cennetti. Hatırlıyorum, neredeyse her gün hava açıktı ve vadinin bir ucundan diğer ucu görülebiliyordu. Büyümek için gerçekten dünyanın en harika yeriydi.”

-Smithsonian için kaydettiği sözlü bir klip, 1995.

Steve Jobs

“Steve’in pasaportu, 1973 baharı. 18 yaşındaydı.”

Steve Jobs

“Apple I üzerinde çalışıyorum, 1976.”

Steve’in sözleriyle Apple’ın temeli:

“Steve Wozniak ile on üç yaşımdayken bir arkadaşımın garajında ​​tanıştım. Sanırım on sekiz yaşlarındaydı. […] Bill Fernandez adlı bir arkadaşımdan caddeye taşındı ve ben Bill’in evindeydim. Bir gece geç saatlerde bir proje üzerinde çalışıyordum ve Woz uğradı. Sonunda saatlerce konuştuk. Ondan gerçekten etkilendim. Harika olduğunu düşünmüştüm. iyi bir mizah anlayışı vardı […] Ve mümkün olan her şekilde tamamen farklı olsak da, bizi bir şekilde birbirine bağlayan elektroniğe ortak bir ilgimiz vardı.”

Steve Jobs

“Steve’in ofisinde sakladığı Apple I.”

Steve Jobs

Steve ev ofisinde. 2004.”

Steve Jobs’un hayatına kendi gözlerinden bakmak için bu linkte tıklayabilirsiniz

İLGİLİ HABERLER

35 yıl önce hayat dersi veren Steve Jobs’un eşsiz röportajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir