1. Anasayfa
  2. Youtube

Teknoloji Kanalı Linus Tech Tips Hacklendi!

Teknoloji Kanalı Linus Tech Tips Hacklendi!
0

Teknoloji yayıncılığının ustalarından Linus Tech Tips kanalı hacklendi.

YouTube’da uzun süredir devam eden hack’lere bir büyük kanal daha katıldı. Teknoloji dünyasının yakından takip ettiği en büyük medya kuruluşlarından biri Linus Tech Tips’in ana kanalıElon Musk’ın eline geçti(!).

Her kanalda olduğu gibi kötü niyetli kişiler Linus Tech Tips’e erişiyor sahte Elon Musk canlı yayınlarıyla kanalı doldurdu. Aynı içerikteki yayınlar,Elon Musk: Bitcoin Geri mi Geliyor? Bitcoin ve Ethereum 2023’te PATLAYACAK!” Ve “OpenAI GPT-4: Devrim niteliğindeki yapay zeka teknolojisigibi başlıklarla yayımlanmaya devam etmektedir.

Linus Tech Tips’in ana kanalındaki son gelişmeler:

GÜNCELLEME: Kanal geri döndü

Linus Tech Tips ekibi, birkaç saat sonra kanalı kurtarmayı başardı. Ayrıca durumla ilgili yeni bir video yayınladı.

Linus Teknik İpuçları nelerdir?

2008’de Linus Sebastian tarafından kuruldu’Linus teknik danışmanlık‘, teknoloji dünyasındaki son gelişmelerle birlikte, teknisyenler için ilginç ve eğlenceli içeriğiyle büyük bir ün kazandı. Başlangıçta Linus Tech Tips tek kanal olsa da Linus’un başarısı ile kanal bir medya şirketinin kurulmasına aracılık etti.

LinusTechTips kanalı, bugün Linus Media Group altında faaliyet gösteren ana kanaldır. Medya şirketi ayrıca Techquickie, TechLinked, ShortCircuit ve Mac Adresi gibi popüler kanalları da içeriyor.

Bu hackler nasıl oluyor?

Türkiye’den PintiPanda’nın da kurbanı olduğu bilgisayar korsanlığı olayları olağan benzer taktiklerle olur. Kötü niyetli kişiler, sponsor gibi davranarak, bir bağlantıya tıklayarak veya bilgisayarlara bazı dosyaları indirterek partilere girerler.

Sonunda insanların bilgisayarlarına erişiliyor ve ne oluyor… Kanal geri alınırsa, PintiPanda’nın durumunda olduğu gibi YouTube tarafından tüm videolar ve yorumlar yavaş yavaş geri getiriliyor.

İLGİLİ HABERLER

Silinen YouTube kanalı Pintipanda, hesabını kurtardığını duyurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir