1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Threads’e Gelen Yeni Özellikler [GÜNCEL]

Threads’e Gelen Yeni Özellikler [GÜNCEL]
0

Meta’nın X (Twitter) rakibi platformu Threads’e kullanıcıları sevindirecek yeni özellikler geldi. Kullanıcılar, artık beğendiği gönderileri görebilecek, daha kaliteli fotoğraf veya video yükleyebilecek.

Kısa sürede devasa bir kullanıcı kitlesi kazanan Threads, son zamanlarda X’in (Twitter) patronu Elon Musk’ın dalga konusu oluyor. Bu da platformun, çıktığı ilk zamanlara nazaran kullanıcı kitlesinin bir kısmını kaybetmesinden kaynaklanıyor. Bunun üstesinden gelebilmek adına Meta, şirketin eksiklerini giderebilmek için çalışıyor.

Biz daha önce Threads’de görmek istediğimiz ve derhal eklenmesi gereken özellikleri sizlerle paylaşmıştık. Eksiklerini gidermek isteyen platform, yeni özellikleri kullanıcılara sundu.

Beğenileri görme özelliği geldi

Meta, yeni bir güncellemeyle beğeni görüntüleme özelliğini Threads’e getirdi. Geçtiğimiz hafta Android kullanıcılarında test edilen, şimdi ise herkese gelmeye başlayan özellik beğendiğiniz gönderilere ulaşmanızı sağlıyor. Bunun için profilinizin sağ üst kısmından ayarlara girmeniz ve “Your likes” kısmına basmanız gerekiyor. Şirketin Twitter’daki gibi beğenileri herkese göstermeyi getirip getirmeyeceği konusunda ise bilgi yok.

Daha kaliteli video ve fotoğraf yükleme 

Bunun yanı sıra platforma daha yüksek kaliteli fotoğraf ve video yüklemeyi sağlayacak bir özellik de gelmeye başladı. Ayarlardaki “Hesap” ve “Media quality” bölümünden daha yüksek kaliteli medya yüklemeyi aktifleştirebilirsiniz.

Takipçi listesine tarihe göre sıralama da eklendi

Son olarak Threads, takipçi listenizi sıralamanıza da olanak tanımaya başladı. Bu özellikle takipçilerinize girdiğinizde, listenizi kullanıcıları takip ettiğiniz tarihe göre sıralayabileceksiniz. Yani Instagram’da olduğu gibi en son takip ettiklerinizi en üstte veya daha eskiden takip ettiklerinizi en üstte görebileceksiniz.

Bunların dışında Threads için birçok özelliğin yolda olduğunu da belirtelim. Mark Zuckerberg, birkaç gün önce “arama” ve “web sürümü”nün önümüzdeki haftalarda geleceğini açıklamıştı. 

İLGİLİ HABER

Threads, Cazibesini Kaybetmeye Devam Ediyor: Günlük Kullanıcı Sayısı Neredeyse Yarıya Düştü!

Kaynak :
https://techcrunch.com/2023/08/06/threads-app-is-rolling-out-to-a-way-to-see-your-liked-posts/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir