1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok’a Lensa Benzeri Yapay Zeka Geliyor

TikTok’a Lensa Benzeri Yapay Zeka Geliyor
0

TikTok, kullanıcılar için yeni bir yapay zeka aracı geliştiriyor. Ne zaman kullanıma sunulacağı belli olmayan AI aracı, kullanıcının birkaç fotoğraf kullanarak benzersiz avatarlar oluşturmasını mümkün kılacak. Evet bu özellik Lensa’ya çok benzeyecek.

Son yılların en popüler sosyal ağlarından biri olan TikTok yeni bir özellik Görünüşe göre üzerinde çalışıyordu. Edinilen bilgilere göre platform, yapay zeka destekli bir araçla kullanıcılara yardımcı oluyor. avatar oluşturmak için sağlayacaktır. Tersine mühendislik çalışmalarıyla sosyal ağlarda gelecek yenilikleri öngören Matt Navarra tarafından keşfedilen özellik, kullanıcı deneyimini oldukça değiştirecek gibi görünüyor.

2022’nin sonlarına doğru Lens Bu yapay zeka adlı bir yapay zeka aracı, kullanıcıların fotoğraflarını avatarlara dönüştürerek benzersiz görüntüler oluşturdu. O zamanlar neredeyse herkes Lensa ile bir avatar oluşturmuştu. TikTok’un üzerinde çalıştığı yeni araç tam olarak böyle görünüyor. Ayrıca bu özellik, basit kullanım için sahip olacağız.

Yeni TikTok özelliği şuna benzer avatarlar oluşturacak:

TikTok’un AI tabanlı avatar oluşturma özelliğini kullanmak için en az 3 taneye ihtiyacınız var. 10’a kadar fotoğraf yüklenecektir. Daha sonra 5 farklı stil seçilecektir. Birkaç dakika içinde oluşturulacak 30 avatardan biri doğrudan TikTok’ta profil fotoğrafı olarak kullanılabilir. Ek olarak, avatarlar için bireysel veya toplu indirmeler mümkün olacaktır. Böylece TikTok’ta oluşturulan bir avatar başka bir platformda görüntülenebiliyor. Kullanılabilir. Ancak her TikTok kullanıcısı bu yapay zekayı günde yalnızca bir kez kullanabilecek.

İLGİLİ HABERLER

Drake ve The Weeknd’in Tiktok’ta 10 milyondan fazla izlenen yeni şarkısı aslında bir yapay zeka ürünü!

TikTok, zaman zaman kullanıcı verileriyle ilgili tartışmaların merkezinde olabiliyor. Navarre’nin açıklamasına göre TikTok, fotoğrafların avatarlar oluşturulduktan sonra AI aracına yüklendiğini söylüyor. silinecek söylemek. Ancak buna inanıp inanmamak tamamen kullanıcıların insiyatifindedir. Son olarak, bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. açıklama yok belirteyim.

Lensa hakkında detaylı bilgi için sizleri aşağıdaki içeriğimize davet ediyoruz.

İLGİLİ HABERLER

Bu profil resimlerinin her yerde viral olmasını nasıl sağlarız? Adım adım anlattım…

Lensa gibi bir uygulama arayanlar için ipuçları:

İLGİLİ HABERLER

İnterneti kasıp kavuran bu avatarlardan yapabileceğiniz Lensa benzeri uygulamalar için öneriler

Kaynak:
https://www.theverge.com/2023/4/25/23698394/tiktok-ai-profile-picture-avatar-lensa

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir