1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok’tan Mental Sağlık Farkındalığını Artıracak Hamle

TikTok’tan Mental Sağlık Farkındalığını Artıracak Hamle
0

TikTok, kullanıcıları arasında ruh sağlığı konusunda farkındalık yaratmak için bir hamle yaptı. Kullanıcılar, açılan bir sayfa aracılığıyla konu ve destek kuruluşları hakkında bilgilendirici içeriğe erişebilecek.

ABD gibi ülkelerden gelen yasaklarla karşı karşıya kalan TikTok, platforma kullanıcılara yardımcı olabilecek bir yenilik getirdi. duyurdu. Bu özellik akıl sağlığı hakkında farkındalığın artmasına yardımcı olacak Şirketin bu hamlesi, ABD’de her Mayıs ayında kutlanan Ruh Sağlığı Farkındalık Ayı kapsamında geldi.

Yeni özellik, kullanıcıların önemli kaynaklar sağlayan kuruluşları desteklerken ruh sağlığı konularında insanlarla iletişim kurmasına olanak tanıyacak. Bu bölüm uygulamaya eklenecek, #Ruh sağlığı farkındalığı Hashtag sayfasındaki bağlantıya tıklayarak yakında.

Mayıs ayı boyunca güncellenecek olan sayfada ruh sağlığı konusunda farkındalık yaratmaya yönelik pek çok video yer alacak.

TikTok, Mayıs ayı boyunca sayfadaydı. güncellenecek söylemek. İşte akıl sağlığı eğitici videolara ulaşabilecek İçerik üreticilerinden ve bilinçlendirme kuruluşlarından gelen içeriklere sayfadan ulaşılabilir.

Sosyal medya devi, ruh sağlığına odaklanan organizasyonlar da sunuyor. 2 milyon dolar Bağış yapacağını ifade ederken, ortaklarını takipçileriyle bilgi paylaşma araçlarıyla donatmak için bir dizi eğitim oturumuna da ev sahipliği yapacağını ekliyor.

İLGİLİ HABERLER

Eski ByteDance yöneticisinden skandal TikTok itirafı: “Çin istediği her bilgiye ulaşabilir”

Şirketin hamlesi, son yıllarda genç kullanıcıların ruh sağlığı üzerindeki etkisi nedeniyle eleştiri yağmuruna tutulduktan sonra geldi. Uzmanlar, özellikle zararlı içerikler nedeniyle genç kullanıcıların ruh sağlığına zarar verdiğini söylüyor. olumsuz etkileyen sürekli vurgulanmıştır. Platform son zamanlarda bu hamleleri artırmaya çalışıyor.

Kaynak:
https://techcrunch.com/2023/05/15/tiktok-new-mental-health-awareness-hub-access-resources/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir