1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok’tan Uzun Video Paylaşanlara Para Kazandıracak Program

TikTok’tan Uzun Video Paylaşanlara Para Kazandıracak Program
0

TikTok, geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni programını kullanıcıların para kazanması için sunmaya başladı. “Yaratıcılık Programı” adlı programa katılan kullanıcılar, alışık olduğumuz kısa videolar yerine bir dakikadan uzun videolar paylaşacak. Ayrıca para kazanmak için en az 10 bin takipçi gerekecektir.

Kısa video formatı ile son yıllarda dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri haline gelen TikTok, geçtiğimiz günlerde içerik üreticilerin para kazanmasına olanak sağlayacak yeni bir program tanıttı. Şubat ayında gerçekleşti duyurudabu programaYaratıcılık Programı’yani “Yaratıcılık Programı” olarak adlandırıldığı belirtildi.

ABD, Fransa ve Brezilya gibi ülkelerde birkaç aydır test edilen program bugünden. daha fazla kullanıcıya sunulmaya başlandı duyurdu. Katılımcılarına daha fazla gelir sağlamayı vadeden programın en dikkat çekici yanı, TikTok’un alışık olduğumuz kısa video formatından farklı bir yaklaşıma ihtiyaç duyması.

En az 10 bin takipçisi olan içerik oluşturucular, yeni programla bir dakikadan uzun videolar üreterek para kazanabilecek.

TikTok’un açıklamasına göre programdan yararlanmak isteyen içerik üreticileri normalden daha uzun videolar paylaşmak zorunda kalacak. Şirket, “Bir dakikadan uzun orijinal ve yüksek kaliteli videolarGönderilerin bir dakikadan uzun olmaması gerektiğini söylüyor. Platformun kısa video formatıyla sosyal medyada devrim yarattığı ve diğer şirketleri etkilediği göz önüne alındığında, bu hamlenin heyecan verici olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ayrıca programa katılabilmek için 18 yaşından büyük olmak, Ayrıca minimum abone ve video gereksinimlerini karşılamanız gerekecektir. İçerik oluşturucuların TikTok’ta para kazanması için 10.000 takipçi, son 30 günde 100.000 görüntüleme Şu gibi şartların olduğunu da ekleyelim: Yani tüm bunlar yeni programda da geçerli olacak.

Hareket, içerik üreticilerini platformun programlarından kaldırır. yeterince para kazanmıyor dedikten sonra geldi. TikTok ayrıca Şubat ayında yeni sistemi duyurdu, içerik üreticilerinin yaratıcılığını artıracak ve daha fazla gelir elde etmelerini sağlayacaktır. işaret etmişti.

İLGİLİ HABERLER

TikTok, 14 Mayıs seçimleri için gerekli önlemleri açıkladı

Ayrıca son dönemde canlı yayınlar ve 10 dakikaya kadar sürebilen videolar gibi hamleler yapan platform, yeni programla birlikte uzun videolara dönüşü kademeli olarak hızlandıracak gibi görünüyor.

Kaynak:
https://www.theverge.com/2023/5/3/23709559/tiktok-creator-fund-expansion-creativity-program-monetization

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir