1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Trendyol Hesap Silme Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlattık

Trendyol Hesap Silme Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlattık
0

Ülkemizdeki en popüler alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol’u kullanmak istemiyorsanız ya da herhangi bir nedenle cari hesabınızı kapatmak istiyorsanız birkaç basit adımda hesabınızı silebilirsiniz. Trendyol hesabı nasıl silinir tüm detayları ile adım adım görelim.

2010 yılında Demet Mutlu tarafından kurulup hayata geçirilen Trendyol, ülkemizdeki en popüler alışveriş sitelerinden biridir. Giyim başta olmak üzere pek çok farklı kategoriden ürün sunan Trendyol’da alışveriş yapmak için bir kullanıcı hesabınızın olması gerekiyor. Sahip olduğunuz hesap sayesinde Çok daha güvenli ve avantajlı alışveriş yapabilirsiniz.

Trendyol’u artık kullanmak istemiyorsanız, yeni bir hesap açtıysanız veya tamamen farklı bir nedenle mevcut hesabınızın var olmasını istemiyorsanız, Trendyol hesabı ile hesabınızı birkaç basit adımda kapatabilirsiniz. silme işlemi Daha önce hiç yapmayanlar için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Trendyol hesabı nasıl silinir? Tüm detayları adım adım anlattım ve dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsettim.

Trendyol hesabı silme yöntemleri:

 • Yöntem 1: Trendyol hesabınızı web sitesi üzerinden silin
 • Yöntem #2: Trendyol hesabını mobil uygulama üzerinden silme

Yöntem #1: Trendyol hesabını web sitesi aracılığıyla silin:

 • Aşama 1: Burada Link üzerinden Trendyol web sitesini açın.
 • Adım 2: Trendyol hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • Aşama 3: Sağ üst köşede bulunan Hesabım sekmesini genişletin.
 • Adım #4: Kullanıcı Bilgilerim’e tıklayın.
 • Adım 5: Sağ üst köşede bulunan Eylemler menüsünü açın.
 • Adım #6: Hesabı Kapat’a tıklayın.
 • Adım #7: E-posta adresinize gönderilen hesap fesih bildirimini açın.
 • Adım #8: Hesabımı Kapat düğmesini tıklayın.
 • Adım #9: Devam düğmesine tıklayın.
 • Adım #10: Aboneliğinizi neden iptal etmek istediğinizi seçin.
 • Adım #11: Aboneliğimi İptal Et düğmesine tıklayın.
 • Adım 1/2: İşlem tamam.

Adım #1: Trendyol web sitesini açın:

trendyol.com web sitesini bilgisayarınızın masaüstü internet tarayıcısı ile açmalısınız. Bunu mobil web tarayıcınız üzerinden yapamayacağınız için, Ya bilgisayarınızdan açmanız ya da mobil uygulamayı kullanmanız gerekiyor.

Adım #2: Trendyol hesap bilgilerinizle giriş yapın:

Daha önce giriş yaptıysanız, Trendyol hesabınız zaten açık, ancak değilse veya eğer bir şekilde işe yararsa Trendyol hesabınızda kayıtlı e-posta adresini ve şifreyi kullanarak Trendyol hesabınıza tekrar giriş yapmalısınız.

Hesabı sil

Adım #3: Sağ üst köşedeki Hesabım sekmesini genişletin:

Trendyol hesap bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra karşınıza ana sayfa açılacaktır. Hesabı silmeye devam etmek için Sağ üst köşedeki Hesabım sekmesine tıklayarak ilgili sayfayı açmalı veya farenizi üzerine getirerek sekmeyi genişletmelisiniz.

Adım #4: Kullanıcı Bilgilerim’e tıklayın:

Hesabım sekmesini genişlettiğinizde veya sayfayı açtığınızda göreceksiniz. Trendyol hesabınıza bağlı birçok farklı işlem seçeneği olacaktır. Hesap silme işlemine devam etmek için Kullanıcı Bilgilerim seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Hesabı sil

Adım #5: Sağ üst köşede bulunan Eylemler menüsünü açın:

Hesabım sayfasından açtığınız Kullanıcı Bilgilerim sayfasında Trendyol hesabınızda. kayıtlı kullanıcı bilgileriniz karşınıza çıkacaktır. Sağ üst köşede, görece küçük metin içeren İşlemler seçeneğini göreceksiniz. Eylemler menüsünü üzerine tıklayarak genişletmelisiniz.

Hesabı sil

Adım #6: Hesabı Kapat’a tıklayın:

Eylemler menüsünde Kullanıcı Bilgilerim, Başarılı/Başarısız Girişler, Ülke Değiştir ve Hesabı Kapat seçeneklerini göreceksiniz. Hesap silmeye devam etmek için Hesabı Kapat seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra, talebinizin alındığına dair bir bildirim mesajı göreceksiniz.

Adım #7: E-posta adresinize gönderilen hesap kapatma bildirimini açın:

Hesap kapatma talebi oluşturduktan kısa bir süre sonra Trendyol hesabınıza giriş yaptınız. E-posta adresinize bir hesap fesih bildirimi gönderilecektir. Burada süreçle ilgili kısa bir bilgilendirici metin göreceksiniz.

Hesabı sil

Adım #8: Hesabımı Kapat düğmesini tıklayın:

Trendyol hesabı silme işlemine devam etmek için e-posta adresinize gönderilen hesap kapatma bildiriminde. Hesabımı Kapat düğmesine tıklamalısınız. Daha sonra ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz.

Hesabı sil

Adım #9: Devam düğmesine tıklayın:

E-posta adresinizdeki Hesabımı Kapat butonu sizi Üyelik İptal sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada Trendyol hesabınızı kapatırsanız ne olacak? Kısa bir bildirim göreceksiniz. Trendyol hesap silme işlemine devam etmek için Devam butonuna basmanız gerekmektedir.

Adım #10: Aboneliğinizi neden iptal etmek istediğinizi seçin:

Birçok platform gibi Trendyol da neden müşteri kaybettiklerini öğrenmek istiyor ve bu nedenle hesabınızı neden kapattığınızı sorar. Burada istediğiniz seçeneği seçebilir ya da belirtmek istemediğinizi söyleyebilirsiniz.

Hesabı sil

Adım #11: Aboneliğimi İptal Et düğmesine tıklayın:

Trendyol hesap silme işleminin son adımı olarak Kullanıcı Bilgilerim sayfasından başladım. İptal nedenini seçtikten sonra Tek yapmanız gereken Üyeliği İptal Et butonuna tıklamak. Sistem sizden şifre isteyebilir.

Yöntem #2: Trendyol hesabını mobil uygulama üzerinden silin:

 • Aşama 1: Trendyol mobil uygulamasını açın.
 • Adım 2: Trendyol hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • Aşama 3: Hesabım sayfasını açın.
 • Adım #4: Hesap Ayarlarım sayfasını açın.
 • Adım 5: Kullanıcı Bilgilerim üzerine dokunun.
 • Adım #6: Hesabımı kapat’a dokunun.
 • Adım #7: Devam düğmesine dokunun.
 • Adım #8: Aboneliğinizi neden iptal etmek istediğinizi seçin.
 • Adım #9: Aboneliğimi İptal Et düğmesine dokunun.
 • Adım #10: İşlem tamam.

Hesabı sil

Trendyol hesabını Trendyol mobil uygulaması üzerinden silmek için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli. Mobil internet tarayıcınız üzerinden açtığınız Trendyol web sitesinden. Trendyol hesap silme işlemi yapılamadığından mobil cihazlarınızdan başvuru yapabilmenizin tek yolu Trendyol mobil uygulamasını kullanmaktır.

Trendyol hesabının web sitesinden mobil uygulama üzerinden silinmesi işlemi ile Trendyol hesabınızı silmenizin hiçbir farkı yoktur. Silme işleminde ne yaparsanız yapın Trendyol hesabınız ve kayıtlı bilgileriniz kalıcı olarak silinecektir.

Trendyol hesabı silindiğinde ne olur?

Trendyol hesabınızı yukarıda açıklanan yöntemlerden birini kullanarak kalıcı olarak sildiğinizde Mevcut aboneliğiniz yeniden etkinleştirilmeyecek. Kaydedilen tüm indirim ve avantaj kuponlarını kaybedersiniz. Sipariş geçmişiniz de tamamen silinir. Ayrıca tabii ki platformda kayıtlı olan adres, telefon, isim, ödeme yöntemi gibi tüm bilgiler tamamen silinecektir. Bu nedenle Trendyol hesap silme işlemi öncesinde emin olmakta fayda var.

Ülkemizdeki en popüler alışveriş sitelerinden biri. Trendyol hesabı nasıl silinir? sorusuna cevap olarak adım adım uygulamanız gereken yöntemleri tüm detaylarıyla anlattım. İşlemler sırasında zorluk yaşarsanız Trendyol Destek ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir