1. Anasayfa
  2. Youtube

Twitch Reklamları YouTube’daki Gibi Neden Engellenemiyor?

Twitch Reklamları YouTube’daki Gibi Neden Engellenemiyor?
0

Son zamanlarda Twitch’te bir canlı yayın izlediyseniz, muhtemelen reklamlarda bir artış fark etmişsinizdir. Peki YouTube’da engellemenin bir yolu varken bu reklamlar neden engellenemiyor?

Reklam engelleyiciler, internette reklamsız bir deneyim yaşamak isteyen kullanıcıların uzun yıllardır en çok tercih ettiği tarayıcı eklentileri arasında yer alıyor. özellikle youtube’da REKLAM Kullanıcıları engellemek için kullanılan reklam engelleyiciler, kullanıcılara reklamsız bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Twitch’in yeni reklam stratejisi karşısında bu dünya güçsüz görünüyor. Canlı yayınlarda daha sık reklamlar gösteriliyor seğirmebir şekilde reklam engelleyicileri atlamış gibi görünüyor.

Twitch’in taktiklerine geçmeden önce, reklam engelleyicilerin nasıl çalıştığına bir göz atalım.

Bu tür uygulamalar doğrudan engellemez. Bunun yerine, site tarafından tarayıcınıza gönderilen içeriği (görüntülü reklamlar) indirme isteğini engeller. Bu şekilde, içerik tarayıcınıza indirilmediğinden, reklamı da atlamış olursunuz. Bu koruma yöntemiyle can sıkıcı reklamlar arka planda tarayıcıya ulaşmadan engellenir.

Twitch reklamlarındaki önemli değişiklik, reklam engelleyicileri işlevsiz hale getirdi.

seğirme logosu

Reklam engelleyicilerin nasıl çalıştığını az çok anlıyorum. seğirme tarafından yapılan değişiklik, reklamın canlı yayın kapsamında gösterilmesi yönündedir.

Twitch reklamı ek içerik olarak değil canlı video akışı olarak sunucuya gönderir. Böylece reklam engelleyiciler canlı yayın mı reklam mı karar veremiyorum. Kararsızlık nedeniyle uygulama bu reklamı otomatik olarak engelleyemez.

Peki neden bazı sitelerde reklam engelleyiciler çalışmıyor?

reklamları engelle

Bu sorunun birçok nedeni olabilir, ancak en yaygın neden sitenin “”beyaz liste‘ eklenir. Bir reklam engelleyici kullandığınızda, bazı siteler beyaz listeye alınır, dolayısıyla bu sitelerde reklam görmeye devam edersiniz. Kullanmakta olduğunuz reklam biriminin ayarlarından beyaz listeyi güncelleyerek bu sorunu çözebilirsin.

Başka bir sebep virüs olabilir. bilgisayarınla ​​çıkmak Kötü amaçlı yazılım, reklamlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden bilgisayarınızı kontrol etmekte fayda var. Konunun detaylı anlatımı aşağıdaki içerikte yer almaktadır:

İLGİLİ HABERLER

Reklam engelleyiciler neden her reklamı engellemiyor?

YouTube neden reklam engellemeye izin veriyor?

youtube'da reklam ver

YouTube, dünyanın en büyük video akış platformudur. Bu pazar payı nedeniyle Google, YouTube reklam engelleyicilerini kullanan az sayıda kişiye sahiptir. görmezden gelebilir Ayrıca YouTube Premium hizmetini çok ucuz fiyata alan kullanıcılar otomatik reklam engellemeye sahip oluyor ve üçüncü parti reklam engelleme yazılımları kullanmıyor. Kısacası; Youtubedövüşmeye değmeyen bir kavgaya girmek istemiyor ve kullanıcılara bu özgürlüğü veriyor.

Yazılım dünyasındaki gelişmeler ise her zaman yeniliklere neden olmuştur. reklam engelleyiciler Twitch’in bu yeni reklam tekniği için nasıl bir değişim geçireceği merak konusu.

kaynaklar: AdBlock

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir