1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, API Paketleri İçin Fiyat Bilgisi Paylaştı!

Twitter, API Paketleri İçin Fiyat Bilgisi Paylaştı!
0

Twitter, bir süredir gündemde olan API paketleri için son rötuşları yaptı. Geliştiriciler artık farklı özelliklere sahip 3 paketten birini kullanabilecekler. Üst düzey paket için ise aylık 42 bin dolar seviyesinden konuşuluyor.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, bir süre önce API Anahtarlarının Kullanımı konuda gündeme getirildi. O dönemde yapılan açıklamalarda Twitter API programının ücretli olacağı belirtilmişti. Artık beklenen geldi ve Twitter yeni API programını resmen duyurdu. duyurdu. Peki geliştiricileri neler bekliyor?

Geliştiriciler için oluşturulan resmi Twitter hesabından yapılan açıklamalara baktığımızda bundan sonra farklı özelliklere sahip farklı API katmanlarının olacağını görüyoruz. Bu katmanlar; “Ücretsiz“, “Baz” Ve “Kurumsal” isimleriyle görünecek ve farklı özellikler sağlayacaktır. Bu katmanlarda bazı sınırlama Şunu da belirtelim.

Twitter’ın API katmanları ne sağlayacak?

Twitter’ın yeni API katmanlarından ücretsiz biri, temel destek sağlayacaktır. Bu pakete abone olan geliştiriciler, Ayda 1.500 gönderi Ayrıca Twitter ile bağlantı kurma imkanına da sahip olacaklar. Twitter, Temel paketin öğrenciler ve yazılım meraklıları için olduğunu söylüyor. ayda 100$ Ödeme kabul eden geliştiricilerin sahip olacağı Basic API paketi, 50 bin gönderi gönderebilecek. Geçmişte, Core API paketine benzer özelliklere sahip aboneliklerde 500.000 ila 2 milyon gönderi oluşturulabiliyordu.

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk’ın Trolleri Ayıklamak İçin ‘Acımasız’ Yöntemi: Yalnızca Doğrulanmış Twitter Hesapları Tweetleri Gösterecek

Enterprise API paketi için tüm fiyatlandırma açıklamaları bitmiş değil. Twitter’ın açıklamaları, daha fazla erişime ihtiyaç duyan geliştiricilerin Twitter’a başvurması gerektiğini söylüyor. Ancak bu noktada bazı karışıklıklar yaşanıyor. bazı sosyal medya platformlarında Alınan aksiyonlarda Enterprise paketini satın almak isteyen tüketiciler 42 bin dolar Ödemeleri gerekiyor. Bu iddia doğruysa, Twitter API’sini kullanan popüler üçüncü taraf servislerin ücretli hale gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

Eski paketler 30 gün sonra kaldırılacak!

heyecan

Twitter Dev hesabından yapılan paylaşımlarda Standard (v1.1), Essential (v2), Elevated (v2) ve Premium olarak adlandırılan API katmanları kullanılabilecektir. 30 gün ortadan kaldırılacağını bildirdi. Twitter geliştiricileri tavsiyeson güne kadar beklemeden güncel paketlere geçiş.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir