1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, ‘Bedavaya’ Verilen Mavi Tikleri Kaldırmaya Başladı

Twitter, ‘Bedavaya’ Verilen Mavi Tikleri Kaldırmaya Başladı
0

Elon Musk, bir önceki Twitter Blue döneminde verilen doğrulanmış hesap rozetlerine ne olacağını daha önce açıklamıştı. Artık ücretsiz mavi tikler tek tek kaldırılmaya başlandı.

Twitter’daki olağan düzeni tamamen değiştireceksiniz. twitter mavi Mavi tik adı verilen abonelik hizmeti de çeşitli ayrıcalıklar sunuyordu. Birçok yeni özellikle donatılmış abonelik sistemi doğrulama rozetleri Onun için yeni bir dönemin başlangıcıydı.

Twitter kullanıcıları bilir; belirli koşulları sağlayan tüm hesaplar, doğrulanmış hesap rozeti alabilirlerdi. Dolayısıyla bu hesapların resmi bir kişi veya kuruma ait olduğu anlaşılabilecektir. Ancak Twitter Blue aboneliği ile bu dönem sona eriyor. Ancak tabi ki bedava dağıtılan eski mavi tikler hala hesaplardaydı. Bugünden itibaren platform, önceki tüm mavi tikleri birer birer kaldırmaya başladı. Onaylanmış hesap rozetine sahip olmak isteyen kullanıcılar bundan sonra Twitter Blue’ya abone olabilir, aylık ödemek zorunda kalacak.

Ücretsiz mavi tikler kaldırılmaya başlandı

Şimdiye kadar Twitter onaylı hesap rozeti almayı başaran herkes Çok sayıda hesap vardı. Twitter, sahibi Elon Musk’ın sosyal ağ için uzun zamandır konuşulan planlarından birini yerine getirerek, eski doğrulanmış hesaplardan mavi tikleri toplu olarak kaldırmaya başladı.

Mavi tiklerin birer birer kaldırılmasıyla birlikte birçok devlet yetkilisinin hesabı düzenli bir Twitter profiline dönüştü. Mavi tikiyi geri alan devlet görevlileri arasında; Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu, Nureddin Nebati Ve Fahrettin Koca gibi isimler var

Ne oldu?

Önceki doğrulanmış hesap rozetleri iptal edilecek!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir