1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, Blue Aboneliğinin Fiyatı Yüzünden Ceza Yiyebilir

Twitter, Blue Aboneliğinin Fiyatı Yüzünden Ceza Yiyebilir
0

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Twitter, AB ülkelerinde Blue aboneliklerini yanlış fiyatlandırdığı için kullanıcıları hedef aldı. Şirket bu hatayı düzeltmezse, dolandırıcılık iddiasıyla AB tarafından para cezasına çarptırılabilir.

Twitter’ın ücretli abonelik hizmeti Blue, 1080P video yüklemeleri ve öncelikli yorumların yanı sıra platformu yıllardır kullanıyor.durum göstergesiMavi tik’i de herkesin kullanımına açık olarak koydu. Dünyanın birçok ülkesinde kullanıma sunulan abonelik hizmeti geçtiğimiz hafta da devam etti. Bizde de gülünç bir fiyata mevcuttu..

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Elon Musk, Blue aboneliği nedeniyle birçok AB ülkesinin yasalarını istemeden çiğnedi. Musk hatasını geri almazsa şirket çok ciddi bir ceza ile karşı karşıya kalabilir.

AB ülkelerinde Twitter Blue fiyatı eksik gösteriliyor

Twitter Blue, ABD’deki diğer tüm hizmetler gibi, Vergi hariç fiyat üzerinden ilan edilir.. Satın alma sayfasının son adımında ise ödenecek vergi tutarı eklenir. Kulağa ne kadar saçma gelse de, dijital ve fiziksel Hemen hemen tüm ödemelerde bu sistem kullanılmaktadır.. Üstelik bu sistemi kullanan ülke sayısı bir parmağı geçmiyor.

Ancak Mavi sistemi Avrupa ülkelerine vergiden muaf fiyatlarla sunan Twitter, farkında olmadan 27 AB ülkesinin yasalarını çiğnedi. Twitter’ın hareketi kanunen “dolandırıcılık” olsa da, AB yetkilileri bunun bir yanlış anlaşılma olabileceğine inanıyor.

Yıllık abonelikler yakl. 20 dolar daha ödeyeceğine göre Avrupalı ​​Twitter kullanıcıları duruma isyan ederken, yetkililer reklamı yapılan fiyatın vergiler dahil fiyat olarak değiştirilmesi gerektiği konusunda Twitter yetkililerini uyardı. Bu bir fiyatlandırma hatası olsa da, AB yetkililerine göre sorun çözülmedi.sessiz kalarak kullanıcıları dolandırmaya ikna etmekAraç “. Bu yüzden Twitter’ın bu basit hata yüzünden başı belaya girebilir.

BusinessInsider araştırmasında İngiltere, Almanya ve Belçika’da VPN kullanan Blue aboneliklerini inceledi. Fiyatlara verginin dahil olmadığı teyit edilmiştir.

İLGİLİ HABERLER

Twitter, Tweetler altında diğer istatistikleri göstermeye başladı

Bir Twitter sözcüsü konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Ancak Twitter fiyatları güncellemezse dolandırıcılık ve kullanıcıları dolandırmaya teşebbüs nedeniyle ciddi cezalarla karşı karşıya kalabilir.

İLGİLİ HABERLER

Twitter Blue kamera şakası fiyatıyla şimdi Türkiye’de: İşte tepkiler

Kaynak:
https://www.businessinsider.com/elon-musk-twitter-blue-breaking-rules-unfair-business-practices-eu-2023-3?utm_source=reddit.com

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir