1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, Nefret Söylemi İçeren Tweet’leri Sansürlüyor

Twitter, Nefret Söylemi İçeren Tweet’leri Sansürlüyor
0

Twitter, nefret söylemi içeren tweet’lere karşı yeni bir adım attı. Artık bu Tweetler yerine önce uyarı, ardından hashtag gösterilecek.

Eylül 2022’de Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, kullanıcı şeffaflığı politikası doğrultusunda bugün yeni bir özelliği kullanıma sundu. Nefret söylemi içeren tweetler artık Twitter’da ilk sırada gösterilmeyecek ve Tweet yerine bir uyarı ekleyin temin edilmiş olacak.

Bugün kullanıma sunulan yeni özellik, daha önce Twitter tarafından nefret söylemi olarak kabul edilen tweet’leri de içeriyor. Nefret söylemi içerdiği belirlenen Tweetlerde Şimdi aşağıdaki uyarı var:

Twitter Uyarısı:

heyecan

Nefret söylemi uyarısının Tweet sahibinin hesabı üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır:

Twitter’da tweet’lerin nefret söylemi olarak değerlendirilmesi ve erişiminin sınırlandırılmasının hesap sahibi üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Nefret söyleminden yalnızca söz konusu Tweet etkilenir ve o kişi Diğer işlemlerde herhangi bir kısıtlama olmayacaktır.

Nefret söylemi olarak işaretlenen Tweetlerin altında reklam gösterilmeyecektir. Öte yandan, tweetinin nefret söylemi sayıldığına dair yanlış bir kanaate sahip olanlar ise Twitter yönetimine şikayet edildi. itiraz edebilir

Nefret söylemine yönelik sansür faydalı bir uygulama olsa da Twitter son dönemde farklı bir sansür uygulamasıyla gündeme geldi:

İLGİLİ HABERLER

Twitter, ‘Gay’ ve ‘Trans’ gibi kelimeleri sansürlemeye başladı

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk’tan şoke eden itiraf: Hükümetler Twitter mesajlarına bile erişebiliyor [Video]

Kaynak:
https://blog.twitter.com/en_us/topics/product/2023/freedom-of-speech-not-reach-an-update-on-our-enforcement-philosophy

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir