1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’a “Bu Tweet’i Neden Görüyorsun?” Seçeneği Geliyor!

Twitter’a “Bu Tweet’i Neden Görüyorsun?” Seçeneği Geliyor!
0

Bir Twitter tasarımcısı platforma “Bu Tweet’i neden görüyorsunuz?” diye sordu. seçeneğinin sunulduğunu duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların kafasını karıştıran Size Özel sayfasını daha anlamlı hale getirecektir.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu olan Twitter, uzun zaman önce kullanıcılarının hizmetine sunmuştu. iki aşamada bir akış sayfası sunmaya başladı. Bu sayfalardan birinin adı “Sizin İçin” oldu ve kullanıcıların beğenebileceği paylaşımlar yapılmaya başlandı. “Takip ediliyor” bölümünde sadece takip edilen Twitter kullanıcılarının paylaşımları gösteriliyor. her halükârda Sana özel bölüm, ciddi olarak son birkaç gün içinde sorunla çalışmak.

Ayrıca, bu özellik yayınlandığından beri karışıklığa sebep olur. Yani, bir kullanıcının “Siz” bölümündeki gönderileri neden gördüğü hakkında hiçbir fikri yoktur. Ayrıca Twitter, kullanıcıya bu konuda herhangi bir bilgi vermemektedir. Gördüğünüzü beğenmediyseniz, sağdaki üç nokta simgesine dokunun ve “Bu tweet beni ilgilendirmiyor” demelisiniz. Görmüyorsun.

Twitter, kafa karışıklığını ortadan kaldıracak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Andrea Conway adlı bir Twitter tasarımcısına göre Twitter yakında daha önce bahsettiğim üç nokta simgesinde olacak. yeni bir seçenek sunacak “Bu Tweet’i neden görüyorsun?” Formda karşınıza çıkacak olan seçenek, söz konusu kotanın neden görüntülendiğinin anlaşılmasını sağlayacaktır. Örneğin, yukarıdaki örnekte, akışlı bir paylaşıma benzer 24 gönderi iyi olduğunu açıklandığını görüyoruz.

İLGİLİ HABERLER

Twitter Blue kamera şakası fiyatıyla şimdi Türkiye’de: İşte tepkiler

“Bu Tweet’i neden görüyorsun?”, henüz test aşamasında Gelmedi bile. Bu da Twitter kullanıcılarının “Siz” bölümünde bir süre belirsizlikle yaşayacakları anlamına geliyor. Aslında; Özelliğin bir gün kullanıma sunulup sunulmayacağı bile net değil. Bir süre için beklemek ve Twitter’daki haberleri dinlemelisiniz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir